Suwalszczyzna.net

Suwalszczyzna.net » Agroturystyka » Agroturystyka NAD SZELMENTEM

Agroturystyka NAD SZELMENTEM  

Adres: Hultajewo 14
Zobacz na mapie
Telefon: 87 568 12 56 - Kruszka Zbiegniew
Telefon kom.: 662 022 751
Fax:brak
E-mail:
Adres WWW: http://www.nadszelmentem.suwalszczyzna.net  
Cena: 35.00 - 35.00 zł
Powołaj sie na portal www.suwalszczyzna.net. Dziękujemy!
Serdecznie zapraszamy do naszego gospodarstwa agroturystycznego w malowniczo położonej wsi Hultajewo nad jeziorem Szelment Wielki. Bliskość lasów i jezior sprawia, że jest to idealne miejsce do wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku i hałasu.

Nasze gospodarstwo posiada 2 km własnej linii brzegowej jeziora, dwa pomosty kąpielowe i wędkarskie, liczne trawiaste i piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do wody. Na terenie gospodarstwa przygotowaliśmy dla gości drewniane altanki oraz plac zabaw dla dzieci z huśtawkami i piaskownicą.

Oferta

Do dyspozycji naszych Gości oddajemy cztery nowe samodzielne pokoje z łazienkami na piętrze domu. Piętro z posiada oddzielne wejście. Pokoje są dwuosobowe z możliwością dostawki. Pokoje wyposażone są w podwójne łóżka, meble nowe. W łazience: ubikacja,umywalka, prysznic. Dwa z pokoi posiadają wyjście na duży taras z pięknym widokiem na jezioro i sad owocowy. Do dyspozycji gości własna lodówka na piętrze i letnia kuchnia (zadaszona, z gazem i wodą)

Dodatkowo nasi goście mogą korzystać z:
 • łódki
 • kajaka
 • miejsca na grill i ognisko
 • dwóch pomostów do wypoczynku lub wędkowania
 • wędzarni

  Dwa razy w tygodniu do naszego gospodarstwa przyjeżdża sklep objazdowy - umożliwiający uzupełnienie zapasów artykułów spożywczych i przemysłowych.

  Serdecznie zapraszamy również zimą - w pobliżu jest znakomity ośrodek sportów zimowych - WOSiR Szelment, a na jeziorze bardzo dobre warunki do wędkowania podlodowego na sieję.

  Cena

  Pobieramy opłatę 35 zł od osoby za dzień pobytu w zależności od pory roku i długości pobytu. Wymagane zaliczki.

  Odległości

  jezioro - 30 m
  plaża - 50 m
  wyciągi narciarskie WOSiR „Szelment” - 5 km
  restauracja „Pod Jelonkiem” - 7 km
  sklep spożywczy i przemysłowy w Jeleniewie - 7 km
  Becejły najstarsza miejscowość letniskowa na Suwalszczyźnie- 7 km
  Szypliszki - 10 km

  Okolica

  Góra Zamkowa - naturalne wzniesienie morenowe położone w obszarze wsi Szurpiły. Otaczają ją cztery jeziora: Szurpiły, Kluczysko, Jeglówek i Jeglóweczek. Góra ma wysokość 228 m n.p.m., 45 metrów ponad powierzchnię otaczających ją jezior. W okresie wczesnośredniowiecznym mieściło się tu grodzisko obronne Jaćwingów - jeden z najciekawszych tego typu obiektów w Polsce północno-wschodniej.

  Jezioro Hańcza (rezerwat) - jezioro rynnowe, najgłębsze w Polsce. Brzegi otacza wysoka i stroma skarpa. Plaża jeziora jest pokryta rozległym głazowiskiem, powstałym podczas wytapiania zalegającej w rynnie jeziora bryły martwego lodu.

  Jezioro Szurpiły - Jedno z jezior wytopiskowych, tworzących kompleks jezior szurpilskich, otaczających dawne grodzisko jaćwieskie - Górę Zamkową. Jest to drugie (po jeziorze Hańcza) co do wielkości i głębokości jezioro w Suwalskim Parku Krajobrazowym (pow.80,0 ha, głęb.46,8 m). Posiada urozmaiconą linię brzegową z licznymi zatokami, półwyspami i wyspą Pustelnią.

  Wieś staroobrzędowców Wodziłki - wieś zasiedlona pod koniec XVIII w. przez Staroobrzędowców, którzy nie przyjęli zmian w rosyjskiej cerkwi prawosławnej (reformy Nikona z 1654r.) i musieli uchodzić z kraju przed prześladowaniami religijnymi. Znaleźli się m.in. na Suwalszczyźnie w granicach tolerancyjnej Rzeczypospolitej. Przetrwali do dziś, zachowując w części stare obrzędy i obyczaje, wiarę i archaiczną mowę. W Wodziłkach znajduje się świątynia staroobrzędowców, czyli molenna (z 1921r. z wieżą z 1928r.), zabytkowe drewniane zabudowania, banie (sauny) i cmentarz prawosławny. Istnieje możliwość telefonicznego zamówienia kąpieli w bani.

  Unikalny szlak kajakowy przez dwa malownicze jeziora Szelment Wielki i Szelment Mały i możliwość poznania od strony wody okolic i jezior w otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego.


 • NIERUCHOMOŚCI NA SUWALSZCZYŹNIE

  Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /home/its/www/suwalszczyzna.net/engine/engine.php on line 416

  Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/its/www/suwalszczyzna.net/engine/engine.php on line 416

  Warning: file_get_contents(http://nieruchomosci.suwalki.info/suwalszczyzna_mk.php): failed to open stream: operation failed in /home/its/www/suwalszczyzna.net/engine/engine.php on line 416


  Copyright © 2002, www.suwalszczyzna.net Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach suwalszczyzna.net jest zabronione.
  Kontakt: biuro@suwalszczyzna.net ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki;


  Ogłoszenia - Suwałki | Olimpijskie Ogrody | Agroturystyka Suwalszczyzna | Mieszkania w Suwałkach | Praca Suwałki