Suwalszczyzna.net

Suwalszczyzna.net » Agroturystyka » Agroturystyka SZURPIŁY

Agroturystyka SZURPIŁY  

Adres: Szurpiły 37, 16-404 Jeleniewo
Zobacz na mapie
Telefon: brak
Telefon kom.: 502 32 35 82
Fax:brak
E-mail:
Adres WWW: http://www.szurpily.suwalszczyzna.net  
Cena: 15.00 - 25.00 zł
Powołaj sie na portal www.suwalszczyzna.net. Dziękujemy!
Oferta

Zapraszamy Państwa do naszego gospodarstwa agroturystycznego w otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego położonego 700 m. od jezior Szurpilskich ( I klasa czystości).

Oferujemy możliwość zakwaterowania w 4 pokojach 2,3,4 i 5-osobowych na parterze i na piętrze naszego domu. Wszystkie pokoje z łazienkami. Dom posiada dwa oddzielne wejścia. Na każdej z kondygnacji znajduje się kompletnie wyposażona kuchnia do dyspozycji gości. Możliwość korzystania z Internetu.

Pokoje odnowione. Jeden pokój z balkonem na pietrze, na piętrze z korytarza wyjście na drugi balkon.

Oferujemy również wolnostojący domek w sadzie. Domek jest ogrodzony.
W domku znajdują się 2 pokoje 2-os. z możliwością dostawki, kompletnie wyposażona kuchnia, nowa łazienka z prysznicem i wc.
Domek posiada duży taras doskonały do spędzania wieczorów na świeżym powietrzu i podziwiania okolicznego krajobrazu.

Do dyspozycji gości jest zadaszone pomieszczenie z widokiem, przygotowane do zorganizowania grilla lub innych atrakcji.

Jesienią zapraszamy na grzybobrania do pobliskich lasów, w szczególności na maślaki, koźlaki, rydze i kurki.
Ze względu na bliską lokalizację od jeziora Hańcza nasze gospodarstwo zaprasza nurków, którym oferujemy specjalne miejsce do suszenia sprzętu.

Istnieje możliwość stołowania się w pobliskim gospodarstwie lub oddalonej o 3 km., wyróżnionej wieloma nagrodami restauracji "Pod Jelonkiem".Atrakcje

-wędkowanie w pobliskich jeziorach
-duża zagospodarowana posesja
-plac zabaw dla dzieci
-miejsce na gril i ognisko w ogrodzie i pobliskim lesie
-historyczne pamiątki z odwrotu Napoleona spod Moskwy
-liczne ścieżki piesze i rowerowe (oznaczone)
-ogród warzywny do dyspozycji gości

Okolica

-Góra Zamkowa - naturalne wzniesienie morenowe położone w obszarze wsi Szurpiły. Otaczają ją cztery jeziora: Szurpiły, Kluczysko, Jeglówek i Jeglóweczek. Góra ma wysokość 228 m n.p.m., 45 metrów ponad powierzchnię otaczających ją jezior. W okresie wczesnośredniowiecznym mieściło się tu grodzisko obronne Jaćwingów - jeden z najciekawszych tego typu obiektów w
Polsce północno-wschodniej.

-Jezioro Hańcza (rezerwat) - jezioro rynnowe, najgłębsze w Polsce. Brzegi otacza wysoka i stroma skarpa. Plaża jeziora jest pokryta rozległym głazowiskiem, powstałym podczas wytapiania zalegającej w rynnie jeziora bryły martwego lodu.

-Jezioro Szurpiły - Jedno z jezior wytopiskowych, tworzących kompleks jezior szurpilskich, otaczających dawne grodzisko jaćwieskie - Górę Zamkową. Jest to drugie (po jeziorze Hańcza) co do wielkości i głębokości jezioro w Suwalskim Parku Krajobrazowym (pow.80,0 ha, głęb.46,8 m). Posiada urozmaiconą linię brzegową z licznymi zatokami, półwyspami i wyspą Pustelnią.

-Wieś staroobrzędowców Wodziłki - wieś zasiedlona pod koniec XVIII w. przez Staroobrzędowców, którzy nie przyjęli zmian w rosyjskiej cerkwi prawosławnej (reformy Nikona z 1654r.) i musieli uchodzić z kraju przed prześladowaniami religijnymi. Znaleźli się m.in. na Suwalszczyźnie w granicach tolerancyjnej Rzeczypospolitej. Przetrwali do dziś, zachowując w części stare obrzędy i obyczaje, wiarę i archaiczną mowę. W Wodziłkach znajduje się świątynia staroobrzędowców, czyli molenna (z 1921r. z wieżą z 1928r.), zabytkowe drewniane zabudowania, banie (sauny) i cmentarz prawosławny. Istnieje możliwość telefonicznego zamówienia kąpieli w bani.

Gospodarstwo jest zrzeszone w Suwalskiej Izby Rolniczo-Turystycznej.

Serdecznie zapraszamy od wiosny do jesieni.

Nr. konta: 68 1240 3363 1111 0000 2806 2459

NIERUCHOMOŚCI NA SUWALSZCZYŹNIE


Copyright © 2002, www.suwalszczyzna.net Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach suwalszczyzna.net jest zabronione.
Kontakt: biuro@suwalszczyzna.net ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki;


Ogłoszenia - Suwałki | Opieka Niemcy | Olimpijskie Ogrody | Agroturystyka Suwalszczyzna | Mieszkania w Suwałkach | Praca Suwałki