Suwalszczyzna.net

Suwalszczyzna.net » Agroturystyka » Agroturystyka POD SKARPĄ

Agroturystyka POD SKARPĄ  

Adres: Kleszczówek 13 A, 16-407 Wiżajny
Zobacz na mapie
Telefon: brak
Telefon kom.: 698 658 966
Fax:brak
E-mail:
Adres WWW: http://www.wsmolnikach.suwalszczyzna.net  
Cena: 40.00 - 50.00 zł
Powołaj sie na portal www.suwalszczyzna.net. Dziękujemy!
Opis

Nasz dom gościnny położone jest w malowniczej, zacisznej okolicy na skarpie z niepowtarzalnym widokiem na malownicze jeziora Suwalskiego Parku Krajobrazowego: Perty i Kojle oraz suwalską "Fuji Jamę" - Górę Cisową.

W odległości 700 m. od naszej posesji znajduje sie 7 znanych jezior: Jaczno, Kojle, Perty, Purwin, Czarne, Białe i Kamendul.


Oferta

Przygotowaliśmy dla gości pięć pokoi dwu, trzy i czteroosobowych z łazienkami. Są to przytulne sypialnie z ekologicznym wykończeniem – drewno i glina.

Mogą Państwo również korzystać z dużego pokoju dziennego z telewizją. Kuchnia do dyspozycji z pełnym wyposażeniem.

Oferujemy całodzienne wyżywienie. Proponujemy kuchnię tradycyjną oraz regionalną, np. kartacze, naleśniki, babkę ziemniaczana, pierogi, ciasta.

Szczególnie polecamy biesiady z pieczonym prosiakiem lub baranem. Posiłki podawane są w przestronnej jadalni lub na drewnianym tarasie z przepięknym widokiem na jeziora.

Możliwość wędkowania. Pomost do wędkowania i łódka na jeziorze Kojle. W jeziorach lin, szczupak, okoń, płoć i leszcz.

Cennik

Nocleg w zależności od pory roku i długości pobytu 40-50zł osoba/doba.

Wyżywienie:
-2 posiłki
śniadania - 16 zł
obiadokolacja - 27 zł

Atrakcje

-wędkowanie we w pobliskich jeziorach
-pływanie w czystych jeziorach (1 klasa czystości)
-degustacja potraw regionalnych
-łodzie wiosłowe do dyspozycji gości
-przygotowane miejsce do grillowania
-liczne szlaki piesze i rowerowe Suwalskiego Parku Krajobrazowego
-grzybobranie
-boisko do gry w piłkę plażową

-zimą: Kuligi, trasy narciarstwa biegowego, wędkowanie podlodowe

Polecamy w okolicy

Stańczyki
Dwa mosty nad rzeką Błędzianka z 1910 r. (popularnie nazywane "akweduktem Puszczy Rominckiej"). Są pozostałością po dawnej linii kolejowej. Ich wysokość sięga 36.5 m - są to najwyższe mosty w Polsce; dlugość ich wynosi 180 m. Przypominają rzymskie akwedukty. Wysmukłe filary łączą klasyczne łuki przęseł. Przy budowie filarów zastosowano technikę wtapiania w cement kłód drewna. Przęsła natomiast są żelbetonowe, tak jak i ażurowe bariery. Po II wojnie światowej Rosjanie rozebrali tory i wywieźli do ZSSR. Na szczęście mosty oszczędzili. W wakacje atrakcją są skoki na linach.

Piękna Góra w Gołdapi
Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów i to nie tylko zimą. Dzieje się tak z powodu jego walorów rekreacyjnych i estetycznych. Z wierzchołka wzniesienia roztacza się przepiękny widok na Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej oraz wzgórza i jeziora Mazur Garbatych. Góra Gołdapska posiada:
- 4 wyciągi orczykowe,
- kolej krzesełkową.

Puszcza Romincka
Lasy zajmują około 31% ziemi gołdapskiej. Zwartymi kompleksami leśnymi są: Puszcza Romincka, Lasy Skaliskie i północny fragment Puszczy Boreckiej. Legendarna Puszcza Romincka przecięta jest granicą Polski i Obwodu Kaliningradzkiego. Utworzono tu pięć rezerwatów przyrody. Są to: Dziki Kąt, Czerwona Struga, Mechacz Wielki, Boczki, Żytkiejmska Struga. Można tu spotkać wiele unikalnych roślin i zwierząt, choćby jelenie, łosie, wilki, a nawet rysia, czarnego bociana, orła bielika. Niegdyś Puszcza Romincka była rewirem łowieckim cesarza Wilhelma II, który każdego ubitego przez siebie jelenia upamiętniał kamieniem opatrzonym okolicznościowym napisem. Znaczącym dla regionu wydarzeniem stało się powołanie 14 stycznia 1998 r. Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, którego zasadnicza część zajmuje powierzchnię 14.620 hektarów.

Jezioro Hańcza
leżące w zachodnim zakątku Suwalskiego Parku Krajobrazowego, jest najgłębszym jeziorem w Polsce, a także jednym z najgłębszych w Europie (108,5 m). Brzegi jeziora otacza wysoka i stroma skarpa. Dno jeziora charakteryzuje się stromymi stokami. Pełno tu rowów, dołów, górek i stromych wąwozów. Ze względu na unikalny charakter jeziora w 1963 roku utworzono tu rezerwat wodno-krajobrazowy "Jezioro Hańcza".

Wigierski Park Narodowy,
o powierzchni 15.086 ha., utworzony w 1989r. Lasy stanowią 61% powierzchni parku, wody-19% i użytki rolne-15%. Ochroną ścisłą objęto 623,2 ha. (4% pow. parku). Na terenie parku istnieje 14 rezerwatów przyrody oraz liczne wyznaczone szlaki turystyczne. Spośród zbiorników wodnych znajdujących się na terenie WPN - szczególną rolę pełni jezioro Wigry (chronione prawem międzynarodowym pod patronatem UNESCO), które zaliczane jest do najpiękniejszych polskich jezior. Głębokość (73 m), długość linii brzegowej (72 km.), fantazyjny kręty kształy (ok. 18 km. dł. i 3.5 km. szer.) - sprawiają, iż jest to akwen wyjątkowy, podziwiany przez fotografów, malarzy, ceniony przez wędkarzy, żeglarzy i naukowców. Wokół Wigier leżą 42 jeziora, jeziorka i "sucharki". Przez park przepływa Czarna Hańcza - jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych szlaków kajakowych w Polsce. Majestatu królewskim Wigrom dodaje XVIII-wieczny barokowy zespół pokamedulski wznoszący się na wzgórzu rozległego półwyspu. Wigierski Park Narodowy przyciąga turystów krajowych i zagranicznych swoimi urokliwymi jeziorami i rzekami oraz bogactwem świata roślin i zwierząt. Szlaki piesze i rowerowe przebiegające przez Park, stają się coraz bardziej popularne. Rozległa sieć tych szlaków udostępnia rowerzystom drogi Parku, po których mogą się bezpiecznie poruszać, rozkoszując się pięknem otaczającej przyrody.

Klasztor Kamedułów
Cennym obiektem zabytkowym jest zespół poklasztorny Kamedułów, który powstał w XVII wieku w miejscu królewskiego, myśliwskiego dworku. Wcześniej istniała tu osada Wigran. Obecnie w odbudowanych i odnowionych po zniszczeniach wojennych obiektach poklasztornych mieści się Dom Pracy Twórczej Ministerstwa Kultury i Sztuki, a także muzeum pobytu Papieża Jana Pawła II na Wigrach. Klasztor Kamedułów jest pięknie położony na półwyspie, u jego podnóża znajduje się ogród z licznymi drewnianymi figurami i krzyżami.

Zapraszamy serdecznie
Odsłony: 69724
NIERUCHOMOŚCI NA SUWALSZCZYŹNIE


Copyright © 2002, www.suwalszczyzna.net Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach suwalszczyzna.net jest zabronione.
Kontakt: biuro@suwalszczyzna.net ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki;


Ogłoszenia - Suwałki | Olimpijskie Ogrody | Agroturystyka Suwalszczyzna | Mieszkania w Suwałkach | Praca Suwałki