Suwalszczyzna.net
2017-05-17 - 2017-05-26
XV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki
Białystok • Centrum Dydaktyczno-Naukowe Wydz. Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego


W maju 2017 roku zapraszamy wszystkich entuzjastów nauki, kultury i sztuki na 15. edycję Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Atrakcje naukowe w tym roku zaprezentuje 12 uczelni wyższych oraz Białostocki Park Naukowo–Technologiczny. Głównym koordynatorem Festiwalu jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

W programie przewidzianych jest ponad 400 imprez tematycznych: warsztatów, wykładów, pokazów, wystaw, koncertów i różnego rodzaju spotkań. Uroczysta Inauguracja Festiwalu odbędzie się 17 maja 2017r. o godz. 10.00 w Auli Centrum Dydaktyczno-Naukowego Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Na 21 maja 2017 zaplanowany został Dzień Akademicki, czyli piknik naukowo-edukacyjny w centrum Białegostoku z szeregiem atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych.

Maria Skłodowska – Curie powiedziała: „Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym.” Zgodnie ze słowami tej niezwykłej uczonej, laureatki dwukrotnej Nagrody Nobla, w 150 rocznicę jej urodzin pragniemy uczcić wybitne osiągnięcia, dedykując jej tegoroczną edycję Festiwalu.  Hasło XV Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki  brzmi: „Raduj się nauką!” i tej radości życzymy Państwu i sobie.
 
Głównym celem organizowanego od piętnastu lat Festiwalu jest szeroko pojęta popularyzacja wybranych, najciekawszych dokonań podlaskich Uczelni. Festiwal jest okazją do spojrzenia na środowisko akademickie w innym aspekcie - tak aby nauka postrzegana była jako dostępna i zrozumiała, zaś sztuka jako dziedzina przeznaczona nie tylko dla koneserów.

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki stwarza możliwości poznania badań naukowych z najróżniejszych dziedzin: nauk społecznych, humanistycznych, technicznych, medycznych a także do udziału w koncertach i spektaklach teatralnych. Można też będzie zwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria badawcze i warsztaty przyrodników, lekarzy, inżynierów, humanistów i artystów.

Festiwal to także promocja regionalnych inicjatyw edukacyjnych, uzdolnionej młodzieży oraz pomoc w wyborze kierunku studiów wyższych. To też sposób na zainteresowanie przemysłu i firm potencjalnymi możliwościami zastosowań badań i odkryć naukowych.NIERUCHOMOŚCI NA SUWALSZCZYŹNIE


Copyright © 2002, www.suwalszczyzna.net Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach suwalszczyzna.net jest zabronione.
Kontakt: biuro@suwalszczyzna.net ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki;


Ogłoszenia - Suwałki | Opieka Niemcy | Olimpijskie Ogrody | Agroturystyka Suwalszczyzna | Mieszkania w Suwałkach | Praca Suwałki