Suwalszczyzna.net
2017-09-24
II Koncert Kameralny - Twórczości Karola Szymanowskiego
Suwałki • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia, ul. Noniewicza 83, godz. 18.00


Karol Szymanowski jest jednym z najwybitniejszych kompozytorów XX wieku, którego znaczenie dla muzyki polskiej na świecie porównać można z pozycją Fryderyka Chopina. Jest uznawany także za jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Wraz z Grzegorzem Fitelbergiem, Ludomirem Różyckim i Apolinarym Szeluto, należał do grupy kompozytorów Młodej Polski.

Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach posiada wspaniałe walory akustyczne oraz wysokiej klasy fortepiany koncertowe. Dodatkowymi walorami koncertu są także: realizacja w centrum miasta, aspekt edukacyjny, zakładający rozwój wiedzy i wrażliwości przyszłych odbiorców sztuki muzycznej wśród społeczności w różnych przedziałach wiekowych, jak również współpraca pomiędzy instytucjami i organizacjami pozarządowymi. Koncert jest współorganizowany przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Suwałkach.

NIERUCHOMOŚCI NA SUWALSZCZYŹNIE


Copyright © 2002, www.suwalszczyzna.net Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach suwalszczyzna.net jest zabronione.
Kontakt: biuro@suwalszczyzna.net ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki;


Ogłoszenia - Suwałki | Opieka Niemcy | Olimpijskie Ogrody | Agroturystyka Suwalszczyzna | Mieszkania w Suwałkach | Praca Suwałki