Suwalszczyzna.net
2018-11-21
Energiczny Earl Thomas w projekcie gospel
Suwałki • Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Jana Pawła II 5, godz. 19:00


Earl Thomas pochodzi z amerykańskiego stanu Tennessee. Z muzyką był związany od dziecka. Jego mama śpiewała gospel, a tata grał bluesa. Stąd muzyczne inklinacje Earla. Obdarzony mocnym głosem z charakterystyczną chrypką, niesamowitą sceniczną charyzmą i energią jest jak Rod Stewart, Tina Turner i Seal w jednym!

Tym razem zaprezentuje się w programie gospel. Usłyszymy utwory z albumu „Plantation Gospel” oraz stare Negro Spirituals z południowo-wschodniej części stanu Tennessee. Tradycyjnych pieśni przekazywanych z pokolenia na pokolenie nauczyły Earla jego matka i
babka. Słuchał ich też wielokrotnie w kościele w rodzinnej miejscowości Pikeville. Jak mówi, pieśni te towarzyszą mu przez całe życie. Powstały z przykrych i smutnych doświadczeń ery niewolnictwa, opisują trudną walkę o prawa obywatelskie, opowiadają o pracy na polach bawełny, o nierównościach społecznych, słowem o wszystkim, co ważne dla Afro-Amerykanów.

Earl wystąpi z towarzyszeniem wokalnego tria a capella w składzie: Gerad Mcarthur, Paul Connor Mcarthur i Greig Taylor. Będzie to występ utrzymany w stylu „barbershop quartet”, odnoszącego się do wieloletniej amerykańskiej tradycji męskich kwartetów wokalnych a capella.

Koncert jest organizowany w ramach współpracy z Agencją Delta i kwartalnikiem „Twój Blues”.

Bilety: 30 zł w kasie SOK


NIERUCHOMOŚCI NA SUWALSZCZYŹNIE


Copyright © 2002, www.suwalszczyzna.net Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach suwalszczyzna.net jest zabronione.
Kontakt: biuro@suwalszczyzna.net ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki;


Ogłoszenia - Suwałki | Opieka Niemcy | Olimpijskie Ogrody | Agroturystyka Suwalszczyzna | Mieszkania w Suwałkach | Praca Suwałki