Suwalszczyzna.net
2019-01-31 - 2019-02-03
WTOOPA po raz pierwszy w Suwałkach
Suwałki • Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jan Pawła II 5


Idea Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA zrodziła się w Krakowie w 2013 roku i spotkała z ciepłym przyjęciem oraz zainteresowaniem wielu ośrodków kultury w Polsce. Impulsem do stworzenia własnego, idealnego święta teatru były doświadczenia związane z uczestnictwem w licznych festiwalach, przeglądach i konkursach. Gospodarzami kolejnych edycji były Lublin, Bielsko-Biała, Zduńska Wola oraz oczywiście Kraków. W kilku WTOOP-ach brały udział zespoły teatralne działające w Suwalskim Ośrodku Kultury. To zapewne wpłynęło na propozycję zorganizowania kolejnej edycji właśnie w Suwałkach. W ten sposób dołączyliśmy do grona znamienitych instytucji kultury goszczących Spotkania, a suwalska WTOOPA, trzynasta z kolei, otworzy cykl Spotkań w 2019 roku.

Festiwal promuje teatralny ruch amatorski młodych, udanie łącząc wartości artystyczne i edukacyjne – jako nieliczne z wydarzeń organizowanych dla teatrów amatorskich, trwa aż cztery dni. Jego celem jest rozwijanie pasji, jaką dla uczestników i widzów jest teatr, dlatego Spotkania nie mają formuły konkursowej, dużo uwagi poświęcając intensywnym warsztatom prowadzonym przez ludzi młodych, ale już znanych w świecie teatru, w tym twórców pochodzących z Suwałk.

WTOOPA to również, a może przede wszystkim, spektakle prezentowane przez uczestniczące w Spotkaniach zespoły – w sumie zobaczymy kilkanaście młodzieżowych i studenckich zespołów teatralnych z całej Polski. To także rozmowa i słuchanie siebie nawzajem, stąd po każdym spektaklu zapraszamy na wspólną, szczerą rozmowę o tym, co zobaczyliśmy. Gośćmi specjalnymi suwalskiej imprezy będą Stanisław Tym, znany aktor, satyryk, scenarzysta i komediopisarz oraz profesor Andrzej Strumiłło, artysta wyjątkowy dla budowania kultury województwa podlaskiego, obaj zamieszkali na Suwalszczyźnie.

Zaczynamy ostatniego dnia stycznia, a z pierwszymi spektaklami wystąpią grupy działające w Suwalskim Ośrodku Kultury, między innymi: Teatr Form Czarno-Białych PLAMA, Teatr Mikrus, Fabryka Monodramów.

NIERUCHOMOŚCI NA SUWALSZCZYŹNIE


Copyright © 2002, www.suwalszczyzna.net Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach suwalszczyzna.net jest zabronione.
Kontakt: biuro@suwalszczyzna.net ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki;


Ogłoszenia - Suwałki | Opieka Niemcy | Olimpijskie Ogrody | Agroturystyka Suwalszczyzna | Mieszkania w Suwałkach | Praca Suwałki