Suwalszczyzna.net
2019-03-15 - 2019-04-30
Obrazy z potrzeby serca. Nowa książka SOK
Suwałki • Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jan Pawła II 5, godz. 18:00


"Duchowość w sztukach wizualnych Pracowni Sztuk Pięknych SOK - dzienniki humanistyczne” wydane przez Suwalski Ośrodek Kultury w 2018 roku, to drugi tom publikacji na temat kreatywnych działań pracowni prowadzonej przez Mieczysława Iwaszko, artystę plastyka, instruktora ośrodka i pedagoga.
Lektura przeznaczona jest dla nauczycieli, rodziców, wychowawców oraz, oczywiście, dzieci i młodzieży, ale również dla wszystkich, którzy poszukują artystycznych dróg wyrazu. Idea cyklu stworzona została w oparciu o autorski program prowadzącego pracownię. Instruktor i jego podopieczni dzielą się z czytelnikiem swoimi przemyśleniami, tworząc humanistyczny dziennik opisujący codzienność młodego artysty odkrywających w sobie talent i siłę pasji. Niezwykle ciekawe są zapiski młodzieży, tytułowe dzienniki, w których opisuje, jak tworzy obrazy z potrzeby serca, dlaczego porusza ich taki a nie inny temat, co decyduje o wyborze kolorystyki, formatu i wszystkiego, co wpływa na poetykę obrazu. Doświadczenia uczestników zajęć są niezwykłą lekcją pokory, pracowitości i cierpliwości w dążeniu do celu.
Zaangażowanie młodzieży w powstanie tej pozycji potwierdza, że nie da się przecenić wysiłku Mieczysława Iwaszki i podobnych mu propagatorów wartości, jakie niesie ze sobą czynne uprawianie sztuki. Kontakt z tą ostatnią kształtuje wrażliwość estetyczną i wyobraźnię twórczą, ale także wskazuje młodym ludziom alternatywną formę poznania świata oraz wagę twórczego podejścia do życia codziennego. Właśnie ta pięknie wydana książka – dzieło o młodych i współtworzone przez nich – ma wielką szansę dotrzeć do ich rówieśników.
Wystawa czynna do 30.04.2019, wstęp wolny.

NIERUCHOMOŚCI NA SUWALSZCZYŹNIE


Copyright © 2002, www.suwalszczyzna.net Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach suwalszczyzna.net jest zabronione.
Kontakt: biuro@suwalszczyzna.net ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki;


Ogłoszenia - Suwałki | Opieka Niemcy | Olimpijskie Ogrody | Agroturystyka Suwalszczyzna | Mieszkania w Suwałkach | Praca Suwałki