Suwalszczyzna.net
2019-04-11 - 2019-05-31
Wystawa „Kamishibai według Marty Taraszkiewicz”
Suwałki • Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej, ul. E. Plater 33A


„W Czarnej Hańczy" - pierwsza opowieść kamishibai z ilustracjami Marty Taraszkiewicz i tekstem Zbigniewa Tobolskiego powstała w 2017 roku z inicjatywy Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. W 2018 roku ukazała się w wydawnictwie Kreatibaj.

„Pracownia snów" to bajka o malarce Marii Anto z ilustracjami Marty Taraszkiewicz oraz z tekstem Marii Szczycińskiej i Uli Ziober. Opowieść została wydana w 2018 roku przez Stowarzyszenie Zielona Grupa w cyklu „Sztukmistrzynie" – historie kamishibai o niezwykłych polskich artystkach.

Marta Taraszkiewicz urodziła się w 1987 roku w Suwałkach. W 2012 roku ukończyła studia na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2010 roku uczestniczyła w Programie Erasmus w Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie. Na co dzień pracuje z dziećmi, zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym i ilustracją. Uczestniczy w lokalnych oraz zagranicznych projektach twórczych, konkursach, plenerach oraz wystawach. Więcej na www.martataraszkiewicz.pl

NIERUCHOMOŚCI NA SUWALSZCZYŹNIE


Copyright © 2002, www.suwalszczyzna.net Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach suwalszczyzna.net jest zabronione.
Kontakt: biuro@suwalszczyzna.net ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki;


Ogłoszenia - Suwałki | Opieka Niemcy | Olimpijskie Ogrody | Agroturystyka Suwalszczyzna | Mieszkania w Suwałkach | Praca Suwałki