Suwalszczyzna.net
2019-06-29 - 2019-08-23
Muzyczne Kratery Emocji na Dywaniku u Marii
Suwałki • Plac Marii Konopnickiej, godz. 20:00


Na dywanikowej scenie pojawią się muzycy, których różnorodna twórczość poruszy emocje. Rozkołysze nas swing, bossa nova, poezja śpiewana i twórczość Leśmiana, wybuchy energii zapewni muzyka elektroniczna, a Wspomnień Czar połączy pokolenia. Na wszystkie koncerty wstęp wolny. Pierwszy z nich już 29 czerwca o godz. 20.00.

LETNIE KONCERTY NA DYWANIKU U MARII 2019 – KRATERY EMOCJI - na cześć poetki, decyzją Międzynarodowej Unii Astronomicznej,
jeden z kraterów na Wenus został nazwany “Konopnicka”

29.06 – Pod Strzechą / Na przekór prognozom

Grupa POD STRZECHĄ koncertuje, dzieląc się swoją muzyką i refleksjami nad życiem, zapisanymi w tekstach wykonywanych piosenek. Zespół od lat wykonuje swoje autorskie utwory. Wyjątkowy klimat recitalu tworzą wokale o ciekawej, ciepłej barwie oraz charakterystycznie brzmiące gitary. Aktualnie grupa promuje najnowszą płytę „Na przekór prognozom”, z której utwory wypełniają program koncertu.

Skład zespołu:
Beata Koptas – wokal
Monika Mosionek – wokal
Artur Fierzbik – gitara
Artur Stępień – gitara
Wojciech Koptas – gitary basowe

5.07 – Goldies Oldies / Swingowy lipiec z nutami jazzu i bossa novy

Zespół powstał w 2017 r. W skład grupy wchodzą wykształceni muzycy, absolwenci szkół muzycznych oraz nauczyciele muzyki po studiach muzycznych w szkołach muzycznych i licealnych. Repertuar zespołu to utwory swingowe, jazzowe i w rytmie bossa novy. Zespół wykonuje repertuar w wielu językach: po angielsku, hiszpańsku i portugalsku.

Obecny skład zespołu:
Beata Kierejsza – wokal i piano
Krzysztof Filipkowski – instrumenty klawiszowe
Tomasz Kierejsza – gitary
Andrzej Jasiński – gitara basowa
Zygmunt Zymek Szulc – perkusja

19.07 – No Logo / Wspólne granie, energia, opowieści…

No Logo to zespół z Sejn. Jest alternatywną kapelą reggae, szeroko współpracującą z Marią Sadowską. Na koncie zespół posiada jedną EPKA i koncertową płytę “Live in Radio Białystok”. Obecnie finiszują prace nad pierwszą studyjną długogrającą płytą.

O No Logo powstał film dokumentalny, który swoją premierę miał na 21. festiwalu Kino na Granicy / 21. Kino na Hranici w Cieszynie. Dokument jest relacją z międzynarodowej trasy koncertowej, którą zespół odbył z okazji dziesięciolecia powstania.

W No Logo grają:
Adrian Łabanowski – wokal, gitara akustyczna
Tomasz Łabanowski – gitara elektryczna, loopy
Marcin Bumcol – perkusja
Tomasz Szymański – wokal, rap
Kamil Burzyński – conga
Robert Grygucis – bas
Marcin Namiotkiewicz – djembe, didgeridoo


26.07 – Wiesław Jarmoc & Agata Gulbierz / Wieczór Poezji Śpiewanej Wbrew Grawitacji

Agata Gulbierz ma 19 lat. W Suwalskim Ośrodku Kultury pod czujnym okiem Wiesława Jarmoca rozwija swój talent już od dłuższego czasu. Jej muzyczną pasją jest poezja śpiewana. Agata mówi o niej: Ten rodzaj muzyki w naszych okolicach nie jest za bardzo rozpowszechniony, dlatego pragnę ludziom przypomnieć, że coś takiego istnieje i jest niezwykle wartościowe.

2.08 – Karina Sosnowska & Kolektyw DJ-ski / Eletric feels…

ElectricFeels to kolektyw didżejski, w którego skład wchodzi trzech DJi oraz team wspierających ich fascynatów muzyki. W życiu zgodnie cała trójka idzie pod prąd. Stąd też narodziła się w nich i połączyła chęć na ożywienie bluesowych Suwałk muzyką elektroniczną na wysokim poziomie. Każde jest indywidualistą i jednocześnie wszyscy się dopełniają.

Siapa Bum (prywatnie Maciek Łoziński) to dj z najdłuższym stażem (gra i organizuje imprezy od 2011 roku, wcześniej w Warszawie założył Electrocapital). Lubi wyszperać muzyczne perełki, dokopać się do zapomnianych gatunków i wycisnąć z nich świeży sok, zaskoczyć ich niespotykanym połączeniem. Jako DJ obraca się w kręgach elektroniki tanecznej – od majestatycznie kroczącego nu-disco po euforyczny happy hardcore, od minimalu po industrial, od Kraftwerku po Aphex Twin. Zawsze bardzo syntetycznie. Prywatnie zatacza dużo dalsze muzyczne kręgi, a kiedy nie skupia się na muzyce, pcha do przodu Robotix – zespół programistów i eksperymentuje w sadzie i ogrodzie.

Karina, wcześniej Karihari (Karina Sosnowska), to Djka, która zaczynała już w podstawówce grając z kaseciaków, ale poważnie podeszła do sprawy ponad trzy lata temu, kiedy to zapoczątkowała cykl imprez propagujących muzyką elektroniczną w mieście o nazwie Wielka Noc Party, które odbywały się w Suwalskim “Kominie”. Została okrzyknięta Matką Boską Dyskotekową i wielu przyznaje, że łączy po mistrzowsku znane i nieznane dyskotekowe tematy z techno bitem. Jej krąg zainteresowań to również takie gatunki jak minimal, house, d&b czy elementy etno. Nigdy nie wiadomo, co jej w duszy akurat zagra. Poza tym Karina jest artystą plastykiem i pedagogiem oraz działaczem społecznym.

Rafaelo (Rafał Lachowicz) to wizjoner grupy. Urodzony w Olecku świeżo upieczony mieszkaniec Suwałk. Praktycznie wszyscy w rodzinie zajmowali się albo zajmują muzyką, brat aktualnie komponuje i jest gitarzystą. Przygodę z muzyką na poważnie rozpoczął w 2015 roku i od tego czasu zostały obrane 3 nurty muzyczne: Trance, EDM, Minimal Techno.

16.08 – Wspomnień Czar / Na jagody - w muszli koncertowej w parku Konstytucji 3 Maja!!!

Zespół Wspomnień Czar działający przy Stowarzyszeniu Twórczych Seniorów ROZŁOGI w Suwałkach istnieje dwa lata. W repertuarze posiada piosenki śpiewane przez znanych wykonawców w ubiegłym stuleciu i wcześniej. Gwarantuje repertuar dopasowany do okoliczności i oczekiwań publiczności. Koncert “Na jagody” z udziałem seniorów i przedstawicieli młodego pokolenia, oparty będzie na twórczości poetki.

23.08 – Susz / Księżycowy wieczór z poezją Leśmiana

Zespół SUSZ od 2013 roku tworzą muzycy wywodzący się z różnych światów muzycznych: rocka, jazzu, muzyki alternatywnej i tradycyjnej. Właśnie łączeniu różnych gatunków muzycznych zespół zawdzięcza oryginalne brzmienie. Jego muzyka to autorskie kompozycje. W warstwie tekstowej wykorzystuje przede wszystkim poezję.

Obecnie zespół przygotowuje płytę z wierszami Bolesława Leśmiana i to te właśnie utwory będą treścią koncertu. Płyta powstaje w ramach stypendium twórczego Miasta Suwałki dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, tworzeniem, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami – projekt „Wydanie płyty zespołu SUSZ”.

Obecnie zespół tworzą:
Monika Rudowicz – śpiew
Jan Czerniecki – gitara
Piotr Skowroński – akordeon
Józef Stankiewicz – kontrabas
Jerzy Korzun – perkusja.

NIERUCHOMOŚCI NA SUWALSZCZYŹNIE


Copyright © 2002, www.suwalszczyzna.net Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach suwalszczyzna.net jest zabronione.
Kontakt: biuro@suwalszczyzna.net ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki;


Ogłoszenia - Suwałki | Opieka Niemcy | Olimpijskie Ogrody | Agroturystyka Suwalszczyzna | Mieszkania w Suwałkach | Praca Suwałki