Suwalszczyzna.net
2019-10-19
„JAZZ WIECZÓR ROZMARINO” – „WE3”
Suwałki • Restauracja Rozmarino, ul. Kościuszki 75, godz. 19:00


Karol Szymanowski od lat należy do czołówki europejskich wibrafonistów. Twórca oryginalnej sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie. Laureat welu konkursów ogólnopolskich oraz zagranicznych m.in. w Paryżu, Karlovych Varach i Krakowie. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracuje z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi oraz klasycznymi.

Grzegorz Nadolny – znakomity muzyk, kompozytor, wszechstronny basista z jednakowym powodzeniem grający na gitarze basowej jak i kontrabasie. Debiutował w bydgoskiej jazz-rockowej formacji West w 1990 roku. Przez wiele lat współpracował z perkusistą Jackiem Pelcem, stanowiąc trzon jego zespołów. Jednocześnie współtworzył trio Karola Szymanowskiego, Asocjację Andrzeja Przybielskiego, trio Krzysztofa Herdzina i wiele innych bydgoskich projektów i formacji.

Wojciech Milewski swoją przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na trąbce. Najpierw pod opieką muzyka jazzowego i pedagoga Mariana Szaryńskiego, a później w ramach Małej Akademii Jazzu, prowadzonej przez Henryka Majewskiego. Brał udział w warsztatach jazzowych w Pułtusku w klasie trąbki u Piotra Wojtasika. Od 2008 roku jest członkiem zespołu Blues Fellows. Jego najnowszy projekt muzyczny to zespół We3, w którym spełnia swoje marzenie gry na harmonijce chromatycznej.

Muzycy trio We3 grają dobrze znane słuchaczom standardy muzyki jazzowej. Interpretują je na nowo z dużą kulturą muzyczną. Potrafią wykorzystać niepowtarzalne zestawienie używanych instrumentów: wibrafonu, harmonijki chromatycznej i kontrabasu.


NIERUCHOMOŚCI NA SUWALSZCZYŹNIE


Copyright © 2002, www.suwalszczyzna.net Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach suwalszczyzna.net jest zabronione.
Kontakt: biuro@suwalszczyzna.net ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki;


Ogłoszenia - Suwałki | Olimpijskie Ogrody | Agroturystyka Suwalszczyzna | Mieszkania w Suwałkach | Praca Suwałki