Suwalszczyzna.net
2019-12-09 - 2019-12-31
Międzynarodowe spojrzenie na Suwałki w “Sztuce bez granic”
Suwałki • Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Jana Pawła II 5, Galeria Foyer, godz. 18:00


Wernisaż wystawy Międzynarodowych Warsztatów Fotografii, Grafiki, Rysunku i Malarstwa „Sztuka bez granic” Suwałki 2019
Poniedziałek, 9.12.2019, godz. 18:00
Galeria Foyer, ul. Jana Pawła II 5
wstęp wolny | wystawa czynna do 31.12.2019

Pochodzący z Estonii, Litwy i Polski uczestnicy zajęć zostali podzieleni na dwie grupy, sekcję malarską i sekcję fotograficzną by pod czujnym okiem dwójki znakomitych artystów prof. dr. hab. Jacka Jagielskiego oraz Radosława Krupińskiego doskonalić swój warsztat i uwieczniać plenery Suwałk. Po kilku miesiącach prace międzynarodowego grona adeptów sztuki biorących udział w warsztatach zostaną zaprezentowane w Galerii Foyer Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Prof. dr. hab. Jacek Jagielski jest plastykiem o ogromnym dorobku artystycznym, jego prace wielokrotnie prezentowane były w wielu galeriach w Polsce i za granicą min. Czechach, Niemczech, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii. Za swój dorobek artystyczny otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Medal Komisji Edukacji Narodowej 2009, srebrny Medal za Długoletnią Służbę 2011, I nagrodę w konkursie Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu 2013, srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis 2014.

Radosław Krupiński – fotograf, pracujący blisko 30 lat, animator życia kulturalnego i artystycznego Suwalszczyzny; współzałożyciel (razem ze Stanisławem J. Wosiem) klubu fotograficznego „PAcamera” oraz galerii fotografii PAcamera, którą prowadził od początków jej istnienia do wiosny 1999 roku; założyciel galerii fotografii im. Edwarda Hartwiga w Domu Pracy Twórczej w Wigrach w latach 2007- 2011 (działającej pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików) oraz inicjator powstania FotoKlubu Wigierskiego przy DPT w Wigrach; fotoreporter i fotograf studyjny (m.in. etatowy fotograf wydawnictw koncernu Agora i wydawnictwa Murator w Warszawie); zaś obecnie wykładowca białostockiej Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości i właściciel firmy Camera Art Studio, która prowadzi Małą Szkołę Fotografii w Suwałkach.

NIERUCHOMOŚCI NA SUWALSZCZYŹNIE


Copyright © 2002, www.suwalszczyzna.net Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach suwalszczyzna.net jest zabronione.
Kontakt: biuro@suwalszczyzna.net ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki;


Ogłoszenia - Suwałki | Olimpijskie Ogrody | Agroturystyka Suwalszczyzna | Mieszkania w Suwałkach | Praca Suwałki