Suwalszczyzna.net
2020-02-05 - 2020-06-03
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza do Dyskusyjnego Klubu Filmowego
Suwałki • Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Jana Pawła II 5, Sala Kameralna, godz. 18:00


Środa, 8.01.2020, godz. 18.00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5
Bilety: 12 zł

Dobre, mocne kino, filmy o wysokich walorach artystycznych i niebanalna tematyka, poruszająca do głębi, zmuszająca do refleksji. Filmy wielokrotnie nagradzane najwyższymi laurami, śmieszne i przerażające, łatwe i skomplikowane w odbiorze. Każdą z projekcji poprzedza słowo wstępne Maćka Orzechowskiego, na co dzień operatora i reportera Telewizji Suwałki, miłośnika i znawcy kina. Nie zabraknie też ożywionej dyskusji po obejrzeniu z ich odbiorcami, do czego gorąco zachęcamy.

Rozpoczynamy 8 stycznia mocnym akcentem niemieckiego reżysera Larsa Kraume „Milcząca rewolucja” traktującym o poparciu grupy niemieckich uczniów dla rewolucji na Węgrzech w 1956 roku oraz, co za tym idzie, konsekwencjach, jakie wywołał bunt nastolatków.„Złe wychowanie Cameron Post” to kontrowersyjna historia dziewczyny przyłapanej w sytuacji intymnej z koleżanką. Za swój „czyn” trafia do Bożej Obietnicy w celu uzdrowienia z homoseksualizmu. Film Desiree Akhavan zobaczymy 5 lutego.„Obietnicę poranka”, niekonwencjonalny film biograficzny o relacji matki z synem, Romain Gary’m (właściwie Romanie Kacewie) – przyszłym wybitnym francuskim pisarzu, scenarzyście i dyplomacie pochodzenia żydowskiego - w reżyserii Erica Barbiera, do obejrzenia 4 marca.„Utoya, 22 lipca” to świetnie zrobiona rekonstrukcja ataku terrorystycznego Andersa Breivika, szalonego faszysty, na norweską wyspę Utoya, widziana oczami nic nie rozumiejących przerażonych nastoletnich ofiar. Na film wyreżyserowany przez Erika Poppe zapraszamy 1 kwietnia.„Granicę” w reżyserii Ali Abbasi to film posiadającej wyjątkowe zdolności celniczce Tinie. Należy do nich wrażliwy węch, dzięki czemu kobieta potrafi wyczuć ludzki strach i złe intencje. Wydaje się być idealna do pracy w porcie, do którego przybijają promy obsługujące zagraniczne linie. W DKF „13” – 6 maja.Na zakończenie filmowych spotkań z „13” – 3 czerwca – zobaczymy „Pokolenie pieniądza”, w reżyserii Lauren Greenfield. Amerykański obraz o świecie najbogatszych, świecie jednego procenta ludzi na Ziemi, gdzie problemem nie są pieniądze, a cena, jaką trzeba zapłacić za ich posiadanie.
Projekcje filmów DKF „13” odbywają się co miesiąc, zawsze w środę o godz. 18.00, w Sali Kameralnej SOK, przy ul. Jana Pawła II 5. Bilet na jeden seans kosztuje 12 złotych, karnet na wszystkie sześć filmów – 54 zł. Polecamy i zapraszamy.

NIERUCHOMOŚCI NA SUWALSZCZYŹNIE

Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /home/its/www/suwalszczyzna.net/engine/engine.php on line 416

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/its/www/suwalszczyzna.net/engine/engine.php on line 416

Warning: file_get_contents(http://nieruchomosci.suwalki.info/suwalszczyzna_mk.php): failed to open stream: operation failed in /home/its/www/suwalszczyzna.net/engine/engine.php on line 416


Copyright © 2002, www.suwalszczyzna.net Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach suwalszczyzna.net jest zabronione.
Kontakt: biuro@suwalszczyzna.net ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki;


Ogłoszenia - Suwałki | Olimpijskie Ogrody | Agroturystyka Suwalszczyzna | Mieszkania w Suwałkach | Praca Suwałki