Suwalszczyzna.net
2020-02-20
Tłusty Czwartek z Kapelą ZPiT Suwalszczyzna i gośćmi specjalnymi
Suwałki • Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Jana Pawła II 5, Sala im. A. Wajdy, godz. 19:00


Czwartek, 20.02.2020, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
Bilety: 15 zł (do 31.01) i 20 zł

Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna zagra w składzie: Krzysztof Krzesicki (fortepian, kapelmistrz), Beata Chudecka (skrzypce), Adam Marszałek (skrzypce), Bartosz Drzemicki (trąbka), Olgierd Smokowski (klarnet), Mateusz Waraksa (kontrabas) oraz gościnnie Michał Letkiewicz (perkusja). Bogaty repertuar zespołu obejmuje tańce i pieśni wielokulturowej Suwalszczyzny, utwory muzyki klasycznej, przeboje muzyki popularnej i rozrywkowej, standardy amerykańskie, żywiołowe melodie bałkańskie oraz wiązanki utworów patriotycznych.

W programie przeboje muzyki filmowej (The Children of Sanchez, Lista Schindlera), operowe hity (Przetańczyć całą noc, Time To say Goodbye) oraz klasyczne utwory Fryderyka Chopina w jazzowych aranżacjach. Nie zabraknie również melodii bałkańskich i latynoamerykańskich rytmów, między innymi żywiołowej salsy.

Kapeli towarzyszyć będą Goście Specjalni koncertu: wychowanka Marleny Borowskiej, sopranistka Roksana Maria Maciejczuk i utalentowany wokalista Michał Sowul, czarodziej akordeonu, laureat wielu prestiżowych festiwali akordeonowych w Polsce i za granicą, Piotr Skowroński oraz wirtuoz trąbki, Kubańczyk Alexis Valle Delisle, który zachwycił suwalczan w ubiegłym roku podczas koncertu “W gorących rytmach bossa novy, jazzu i swingu z Goldies Oldies.

Piotr Skowroński pochodzi z Olsztyna. W 2012 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej. Uchodzi za jednego z czołowych akordeonistów młodego pokolenia w Polsce. Koncertował w Operze Bałtyckiej w Gdańsku oraz Opery Nova w Bydgoszczy, w Sali Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, w Sali Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku i na zamku w Malborku oraz w Danii, Francji, Niemczech, na Litwie, Łotwie. Występował też na jednej scenie z Suwalską Orkiestrą Kameralną, a także był już gościem Kapeli ZPiT ,,Suwalszczyzna”. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem wybitnych pedagogów, jak: prof. Janne Rattya, prof. Mikko Luoma, prof. Bogdan Dowlasz, prof. Grzegorz Stopa, prof. Aleksander Dymitriew, Klaudiusz Baran, prof. Ludo Marien i inni. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali.

Alexis Valles Delisle jest absolwentem konserwatorium muzycznego w Santiago de Cuba. Grał w znanych kubańskich formacjach Habanero Septet i Estrellas de Chocolate, orkiestrze telewizji kubańskiej i orkiestrze Tropicana w Santiago de Cuba. W Polsce występował między innymi z Blue Cafe, oraz programach rozrywkowych Polsatu “Taniec z Gwiazdami” i “Twoja twarz brzmi znajomo”.

Roksana Maria Maciejczuk to suwalczanka, absolwentka klasy fortepianu suwalskiej PSM I i II st. oraz uczennica drugiej klasy śpiewu solowego Marleny Borowskiej, solistka ZPiT Suwalszczyzna. Laureatka I miejsca oraz Nagrody Specjalnej Prezydenta Suwałk dla Najlepszego Głosu Żeńskiego na I Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. prof. H. Słonickiej w Suwałkach (2018), I nagrody na III Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie (2018), a z ZPiT Suwalszczyzna – Grand Prix Festiwalu Tetri Tolia w Batumi w Gruzji (2018). Stypendystka Dyrektora CEA w Warszawie (MKiDN) za osiągnięcia konkursowe, działalność koncertową i wyniki w nauce oraz Marszałka województwa podlaskiego dla uczniów utalentowanych artystycznie.

Michał Sowul jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej 1 i 2 stopnia w Suwałkach w sekcji perkusji. Występował z zespołem Noxes, śpiewa w Suwałki Gospel Choir, aktualnie jest wokalistą zespołu Piano Blues Band.NIERUCHOMOŚCI NA SUWALSZCZYŹNIE


Copyright © 2002, www.suwalszczyzna.net Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach suwalszczyzna.net jest zabronione.
Kontakt: biuro@suwalszczyzna.net ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki;


Ogłoszenia - Suwałki | Olimpijskie Ogrody | Agroturystyka Suwalszczyzna | Mieszkania w Suwałkach | Praca Suwałki