Suwalszczyzna.net

Suwalszczyzna.net » Turystyka aktywna » BEZKRWAWE SAFARI

BEZKRWAWE SAFARI  

Adres: Konikowo 11, 19-500 Gołdap
FORMULARZ KONTAKTOWY   
Data od:
Data do:
Liczba osób:
Uwagi:
E-mail:
Telefon:
Osoba kontaktowa:
Przepisz z obrazka:
Na poznanie czekają niezliczone miejsca...
Drzemiąc na moście, możesz wsłuchiwać się w szum fal...
Szefowa kuchni zaserwuje kruchą dziczyznę i "pomarańczowego" karpia...
Spacerując w słoneczny dzień, nabierzesz pięknej opalenizny...
A może chciałbyś dowiedzieć się więcej o dzikich zwierzętach, o górze, na której palono ogień świętojański zwany " paleniem czarownic" i o Centrum Sportowo-Rekreacyjnym u jej podnóża.Safari od A do Z

Okolice Gołdapi, północno-wschodnia Polska, za wzniesieniem Tatarskiej Góry (308 m n.p.m.), rozciąga się baśniowa dolina. Jak okiem sięgnąć wszystko stworzyła natura i ręka Tadeusza Rudziewicza wraz z rodziną. Wysoko nad głowami latają orły bieliki, żurawie, czaple, a na bagnach gniazdują kormorany. Poniżej w wodzie coś pływa- coś, co można zjeść na obiad. Wystarczy zarzucić wędkę w stawie, aby wyciągnąć wspaniałą, świeżą rybę. Na miejscu krótki wykład na temat genezy gospodarstwa i hodowli, a potem niesłychane, bezkrwawe safari na pokładzie 25-letniego uaza. Warto zabrać aparat fotograficzny, żeby uwiecznić te dzikie zwierzęta.

Rozpoczyna się zapierająca dech w piersiach wyprawa w niezwykłych sceneriach. Krajobraz zdominowany jest zielenią lasów, pagórkami, licznymi stawami, mokradłami. Znajdujemy się w królestwie dzikich zwierząt, które trzeba wytropić. Na falujących zielonych zboczach pasą się stada jeleni europejskich, danieli, jeleni mandżurskich. Danielka zdecydowała się do nas podejść i pozuje do zdjęć. Na następnym wzniesieniu, w cieniu drzew odpoczywa długowłosy jak. Wizyta turystów nie robi na nim większego wrażenia. Zajmuje się odganianiem natrętnych owadów. Terenowy samochód stacza się z góry i z impetem nurkuje w głębokich trawach. Przed nami rozbiega się spłoszone stado muflonów. W parku safari żyją jelenie marali (jest to pierwsze w Europie gniazdo jelenia marala), dzikie konie Przewalskiego, tarpany, dziki i świniodziki ( krzyżówka hodowlanej świni z dzikiem). Są to dzikie zwierzęta i zachowują się jak na wolności, ale w samochodzie nic nam nie grozi. W odrębnej kwaterze, dziki spokojnie jadły drugie śniadanie, tylko olbrzymi odyniec pokazywał wszystkim, kto tu rządzi. Niezapomniana wyprawa dobiega końca. Obok drewnianego domku strusie tańczą na nasz widok a zebry strzyżą uszami. Pawie, perliczki i inne egzotyczne ptaki wabią nas różnorodnością barw i dźwięków.

Po przejściu zwodzonego mostu wchodzimy na wyspę Jaćwingów gdzie gospodyni przyjmuje gości i serwuje: smażone na ognisku ryby, dania z dziczyzny, zupę Hula-Gula, ryby wędzone na miejscu, pieczone dziki i inne przysmaki.
Ekologiczne Gospodarstwo Rodziny Rudziewiczów to prawdziwy raj dla osób uprawiających turystykę aktywną. Gospodarze proponują bogatą ofertę sportów wodnych, poczynając od skuterów wodnych, poprzez narty wodne, pływanie gondolą, amfibią, na bananie, na kole, aż po takie atrakcje wodne, jak zjazdy na linie.
Wielką frajdą jest wędkowanie. Łowienie ryb to pasja i relaks, a marzenie o wielkim szczupaku wywołuje przyspieszone bicie niejednego serca. Można tu złowić taaaaaką rybę- wspaniałe sumy, liny, okonie, ogromne karpie i wiele innych. Trofea wędkarskie można przyrządzić na grillu lub uwędzić w specjalnie do tego celu przystosowanych pomieszczeniach.

Gospodarstwo organizuje rybackie festyny, zawody wędkarskie z gośćmi, biesiady przy ognisku. Oprócz tego posiada małe drewniane domki do wynajęcia.

Mamy wiele do zaoferowania- nie pozostaje nic innego, tylko przyjechać i przekonać się.


NIERUCHOMOŚCI NA SUWALSZCZYŹNIE

Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /home/its/www/suwalszczyzna.net/engine/engine.php on line 416

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/its/www/suwalszczyzna.net/engine/engine.php on line 416

Warning: file_get_contents(http://nieruchomosci.suwalki.info/suwalszczyzna_mk.php): failed to open stream: operation failed in /home/its/www/suwalszczyzna.net/engine/engine.php on line 416


Copyright © 2002, www.suwalszczyzna.net Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach suwalszczyzna.net jest zabronione.
Kontakt: biuro@suwalszczyzna.net ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki;


Ogłoszenia - Suwałki | Olimpijskie Ogrody | Agroturystyka Suwalszczyzna | Mieszkania w Suwałkach | Praca Suwałki