+ dodaj obiekt
Login:
Hasło:
Zaloguj
suwalki.info turystyka
        DOMY I DOMKI

BIAŁA CHATA nad j. Białe  


Adres: Filipów 2, 16-424 Filipów
Telefon: brak
Telefon kom.: 603 550 888, 664 966 560
Fax:brak
E-mail: alarega@gmail.com
Adres WWW: http://www.alarega.suwalszczyzna.net
Cena: 25.00 - 45.00 zł
Powołaj sie na portal www.turystyka.suwalki.info Dziękujemy!


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


Opis

Biała Chata to malowniczo położony dom wtopiony w pagórkowaty, polodowcowy krajobraz w urokliwym rejonie zwanym "Szwajcarią Suwalszczyzny". Działka położona jest wśród jezior ( Białe, Rospuda i Kamienne), lasów. Cisza i spokój sprawia, że jest to wymarzone miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, miłośników przyrody, wędkarzy oraz grzybiarzy. Na terenie posesji znajduje się specjalny basenik dla dzieci. Dom położony jest na dużej, zadbanej działce z własną linią brzegową. Z posiadłości roztacza się piękny widok na jezioro Białe.

Oferta

Do dyspozycji gości oddajemy parterowy dom z zagospodarowanym poddaszem, dużą działką z miejscem na grill i ognisko, sprzęt pływający oraz teren do uprawiania sportów rekreacyjnych. Dostęp do linii brzegowej o długości ok. 15 metrów i pomostu współużytkowanego z sąsiadami.

PARTER:

 • w pełni wyposażona kuchnia przystosowana do przyrządzania codziennych posiłków
 • łazienka z kabiną prysznicową i WC
 • pokój z miejscami noclegowymi dla 3 osób

  PODDASZE

 • przestronne pomieszczenie z miejscami noclegowymi dla 4 osób
 • kukawka z widokiem na jezioro

  Łącznie: 7 miejsc noclegowych. Możliwe dostawki 2-3 osoby.

  Dodatkowo goście mogą korzystać z:
 • dwóch łodzi wiosłowych
 • rozkładanego basenu dla dzieci

  W pobliżu siedliska znajdują się gospodarstwa w których można kupić świeże mleko i wyśmienity ser.

  Istnieje możliwość zamówienia posiłków (dania regionalne i nie tylko) w barze w pobliskiej miejscowości Filipów (2km).

  Cennik

  Wynajęcie domku od czerwca do września - cena 180-200 zł/doba za cały domek, w zależności od terminu i długości pobytu. Możliwość negocjacji. Poza sezonem wakacyjnym oferujemy atrakcyjne rabaty.

  Okolica

  Stańczyki
  Dwa mosty z 1910 r. nad rzeką Błędzianka (popularnie nazywane "akweduktem Puszczy Rominckiej") są fragmentem budowanej w latach 1917-18 magistrali kolejowej. Ich wysokość sięga 36.5 m - są to najwyższe mosty w Polsce; ich długość wynosi 180 m. Przypominają rzymskie akwedukty. Wysmukłe filary łączą klasyczne łuki przęseł. Przy budowie filarów zastosowano technikę wtapiania w cement kłód drewna. Przęsła natomiast są żelbetonowe, tak jak i ażurowe bariery. Po II wojnie światowej Rosjanie rozebrali tory i wywieźli do ZSSR. Na szczęście mosty oszczędzili.

  Piękna Góra w Gołdapi
  Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów i to nie tylko zimą. Dzieje się tak z powodu jego walorów rekreacyjnych i estetycznych. Z wierzchołka wzniesienia roztacza się przepiękny widok na Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej oraz wzgórza i jeziora Mazur Garbatych. Góra Gołdapska posiada:
  - 4 wyciągi orczykowe,
  - kolej krzesełkową.

  Puszcza Romincka
  Lasy zajmują około 31% ziemi gołdapskiej. Zwartymi kompleksami leśnymi są: Puszcza Romincka, Lasy Skaliskie i północny fragment Puszczy Boreckiej. Legendarna Puszcza Romincka przecięta jest granicą Polski i Obwodu Kaliningradzkiego. Utworzono tu pięć rezerwatów przyrody. Są to: Dziki Kąt, Czerwona Struga, Mechacz Wielki, Boczki, Żytkiejmska Struga. Można tu spotkać wiele unikalnych roślin i zwierząt, choćby jelenie, łosie, wilki, a nawet rysia, czarnego bociana, orła bielika. Niegdyś Puszcza Romincka była rewirem łowieckim cesarza Wilhelma II, który każdego ubitego przez siebie jelenia upamiętniał kamieniem opatrzonym okolicznościowym napisem. Znaczącym dla regionu wydarzeniem stało się powołanie 14 stycznia 1998 r. Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, którego zasadnicza część zajmuje powierzchnię 14.620 hektarów.

  Jezioro Hańcza
  leżące w zachodnim zakątku Suwalskiego Parku Krajobrazowego, jest najgłębszym jeziorem w Polsce, a także jednym z najgłębszych w Europie (108,5 m). Brzegi jeziora otacza wysoka i stroma skarpa. Dno jeziora charakteryzuje się stromymi stokami. Pełno tu rowów, dołów, górek i stromych wąwozów. Ze względu na unikalny charakter jeziora w 1963 roku utworzono tu rezerwat wodno-krajobrazowy "Jezioro Hańcza".

  Wigierski Park Narodowy,
  o powierzchni 15.086 ha, utworzony w 1989 r. Lasy stanowią 61% powierzchni parku, wody-19% i użytki rolne-15%. Ochroną ścisłą objęto 623,2 ha. (4% pow. parku). Na terenie parku istnieje 14 rezerwatów przyrody oraz liczne wyznaczone szlaki turystyczne. Spośród zbiorników wodnych znajdujących się na terenie WPN - szczególną rolę pełni jezioro Wigry (chronione prawem międzynarodowym pod patronatem UNESCO), które zaliczane jest do najpiękniejszych polskich jezior. Głębokość (73 m), długość linii brzegowej (72 km.), fantazyjny kręty kształy (ok. 18 km. dł. i 3.5 km. szer.) - sprawiają, iż jest to akwen wyjątkowy, podziwiany przez fotografów, malarzy, ceniony przez wędkarzy, żeglarzy i naukowców. Wokół Wigier leżą 42 jeziora, jeziorka i "sucharki". Przez park przepływa Czarna Hańcza - jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych szlaków kajakowych w Polsce. Majestatu królewskim Wigrom dodaje XVIII-wieczny barokowy zespół pokamedulski wznoszący się na wzgórzu rozległego półwyspu. Wigierski Park Narodowy przyciąga turystów krajowych i zagranicznych swoimi urokliwymi jeziorami i rzekami oraz bogactwem świata roślin i zwierząt. Szlaki piesze i rowerowe przebiegające przez Park, stają się coraz bardziej popularne. Rozległa sieć tych szlaków udostępnia rowerzystom drogi Parku, po których mogą się bezpiecznie poruszać, rozkoszując się pięknem otaczającej przyrody.

  Klasztor Kamedułów
  Cennym obiektem zabytkowym jest zespół poklasztorny Kamedułów, który powstał w XVII wieku w miejscu królewskiego, myśliwskiego dworku. Wcześniej istniała tu osada Wigran. Obecnie w odbudowanych i odnowionych po zniszczeniach wojennych obiektach poklasztornych mieści się Dom Pracy Twórczej Ministerstwa Kultury i Sztuki, a także muzeum pobytu Papieża Jana Pawła II na Wigrach. Klasztor Kamedułów jest pięknie położony na półwyspie, u jego podnóża znajduje się ogród z licznymi drewnianymi figurami i krzyżami.


  Serdecznie zapraszamy!


 • Dom położony w malowniczym zakątku Suwalszczyzny nad jez. Rospuda


  wszystkie imprezy »  Portal Turystyczny Suwalszczyzna
  Mazurski Serwis Turystyczny
  Podlaski Serwis Turystyczny
  Zimowy Serwis Turystyczny
  Smolniki-informator turystyczny
  Suwalski Serwis Informacyjny
  Suwalszczyzna zaprasza NA GRZYBY

  o serwisie | reklama | pomoc | kontakt

  Copyright © 2004. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
  Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
  Serwis suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
  tel:87 730 5991 e-mail: redakcja@suwalki.info
  2639455 1826343

  zasilanie: