Agroturystyka SZURPIŁY

agroturystyka szurpiły

Agroturystyka SZURPIŁY

Adres:
Szurpiły 37, 16-404 Jeleniewo   (Zobacz na google maps)

Telefon:
502 32 35 82


Adres WWW:

Cena:
25.00 – 40.00 zł

Udogodnienia:
 

Oferta

Zapraszamy Państwa do naszego gospodarstwa agroturystycznego w otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego położonego 700 m. od jezior Szurpilskich ( I klasa czystości).

Oferujemy możliwość zakwaterowania w 3 pokojach 2,3,4-osobowych (z możliwością dostawki i zakwaterowania 5 osób) na parterze i na piętrze naszego domu. Każdy pokój ma oddzielną kuchnię i łazienkę. Dom posiada dwa oddzielne wejścia. Możliwość korzystania z Internetu.

Jeden pokój z balkonem na pietrze, na piętrze z korytarza wyjście na drugi balkon.

Oferujemy również wolnostojący domek w sadzie. Domek jest ogrodzony.
W domku znajdują się 2 pokoje 2-os. z możliwością dostawki, kompletnie wyposażona kuchnia, nowa łazienka z prysznicem i wc.
Domek posiada duży taras doskonały do spędzania wieczorów na świeżym powietrzu i podziwiania okolicznego krajobrazu.

Do dyspozycji gości jest zadaszone pomieszczenie z widokiem, przygotowane do zorganizowania grilla lub innych atrakcji.

Jesienią zapraszamy na grzybobrania do pobliskich lasów, w szczególności na maślaki, koźlaki, rydze i kurki.
Ze względu na bliską lokalizację od jeziora Hańcza nasze gospodarstwo zaprasza nurków, którym oferujemy specjalne miejsce do suszenia sprzętu.

Istnieje możliwość stołowania się w pobliskim gospodarstwie lub oddalonej o 3 km., wyróżnionej wieloma nagrodami restauracji “Pod Jelonkiem”.

Atrakcje

-Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo
-wędkowanie w pobliskich jeziorach
-duża zagospodarowana posesja
-plac zabaw dla dzieci
-miejsce na gril i ognisko w ogrodzie i pobliskim lesie
-historyczne pamiątki z odwrotu Napoleona spod Moskwy
-liczne ścieżki piesze i rowerowe (oznaczone)
-ogród warzywny do dyspozycji gości

Okolica

-Góra Zamkowa – naturalne wzniesienie morenowe położone w obszarze wsi Szurpiły. Otaczają ją cztery jeziora: Szurpiły, Kluczysko, Jeglówek i Jeglóweczek. Góra ma wysokość 228 m n.p.m., 45 metrów ponad powierzchnię otaczających ją jezior. W okresie wczesnośredniowiecznym mieściło się tu grodzisko obronne Jaćwingów – jeden z najciekawszych tego typu obiektów w
Polsce północno-wschodniej.

-Jezioro Hańcza (rezerwat) – jezioro rynnowe, najgłębsze w Polsce. Brzegi otacza wysoka i stroma skarpa. Plaża jeziora jest pokryta rozległym głazowiskiem, powstałym podczas wytapiania zalegającej w rynnie jeziora bryły martwego lodu.

-Jezioro Szurpiły – Jedno z jezior wytopiskowych, tworzących kompleks jezior szurpilskich, otaczających dawne grodzisko jaćwieskie – Górę Zamkową. Jest to drugie (po jeziorze Hańcza) co do wielkości i głębokości jezioro w Suwalskim Parku Krajobrazowym (pow.80,0 ha, głęb.46,8 m). Posiada urozmaiconą linię brzegową z licznymi zatokami, półwyspami i wyspą Pustelnią.

-Wieś staroobrzędowców Wodziłki – wieś zasiedlona pod koniec XVIII w. przez Staroobrzędowców, którzy nie przyjęli zmian w rosyjskiej cerkwi prawosławnej (reformy Nikona z 1654r.) i musieli uchodzić z kraju przed prześladowaniami religijnymi. Znaleźli się m.in. na Suwalszczyźnie w granicach tolerancyjnej Rzeczypospolitej. Przetrwali do dziś, zachowując w części stare obrzędy i obyczaje, wiarę i archaiczną mowę. W Wodziłkach znajduje się świątynia staroobrzędowców, czyli molenna (z 1921r. z wieżą z 1928r.), zabytkowe drewniane zabudowania, banie (sauny) i cmentarz prawosławny. Istnieje możliwość telefonicznego zamówienia kąpieli w bani.

Serdecznie zapraszamy od wiosny do jesieni.

Nr. konta: 68 1240 3363 1111 0000 2806 2459

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *