Agroturystyka NAD SZELMENTEM

6

Agroturystyka NAD SZELMENTEM

Adres:
Hultajewo 14   (Zobacz na google maps)

Telefon:
87 568 12 56 – Kruszka Zbiegniew,662 022 751


Adres WWW:

Cena:
35.00 – 35.00 zł

Udogodnienia:
 

Serdecznie zapraszamy do naszego gospodarstwa agroturystycznego w malowniczo położonej wsi Hultajewo nad jeziorem Szelment Wielki. Bliskość lasów i jezior sprawia, że jest to idealne miejsce do wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku i hałasu.

Nasze gospodarstwo posiada 2 km własnej linii brzegowej jeziora, dwa pomosty kąpielowe i wędkarskie, liczne trawiaste i piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do wody. Na terenie gospodarstwa przygotowaliśmy dla gości drewniane altanki oraz plac zabaw dla dzieci z huśtawkami i piaskownicą.

Oferta

Do dyspozycji naszych Gości oddajemy cztery nowe samodzielne pokoje z łazienkami na piętrze domu. Piętro z posiada oddzielne wejście. Pokoje są dwuosobowe z możliwością dostawki. Pokoje wyposażone są w podwójne łóżka, meble nowe. W łazience: ubikacja,umywalka, prysznic. Dwa z pokoi posiadają wyjście na duży taras z pięknym widokiem na jezioro i sad owocowy. Do dyspozycji gości własna lodówka na piętrze i letnia kuchnia (zadaszona, z gazem i wodą)

Dodatkowo nasi goście mogą korzystać z:
łódki
kajaka
miejsca na grill i ognisko
dwóch pomostów do wypoczynku lub wędkowania
wędzarni

Dwa razy w tygodniu do naszego gospodarstwa przyjeżdża sklep objazdowy – umożliwiający uzupełnienie zapasów artykułów spożywczych i przemysłowych.

Serdecznie zapraszamy również zimą – w pobliżu jest znakomity ośrodek sportów zimowych – WOSiR Szelment, a na jeziorze bardzo dobre warunki do wędkowania podlodowego na sieję.

Cena

Pobieramy opłatę 35 zł od osoby za dzień pobytu w zależności od pory roku i długości pobytu. Wymagane zaliczki.

Odległości

jezioro – 30 m
plaża – 50 m
wyciągi narciarskie WOSiR „Szelment” – 5 km
restauracja „Pod Jelonkiem” – 7 km
sklep spożywczy i przemysłowy w Jeleniewie – 7 km
Becejły najstarsza miejscowość letniskowa na Suwalszczyźnie- 7 km
Szypliszki – 10 km

Okolica

Góra Zamkowa – naturalne wzniesienie morenowe położone w obszarze wsi Szurpiły. Otaczają ją cztery jeziora: Szurpiły, Kluczysko, Jeglówek i Jeglóweczek. Góra ma wysokość 228 m n.p.m., 45 metrów ponad powierzchnię otaczających ją jezior. W okresie wczesnośredniowiecznym mieściło się tu grodzisko obronne Jaćwingów – jeden z najciekawszych tego typu obiektów w Polsce północno-wschodniej.

Jezioro Hańcza (rezerwat) – jezioro rynnowe, najgłębsze w Polsce. Brzegi otacza wysoka i stroma skarpa. Plaża jeziora jest pokryta rozległym głazowiskiem, powstałym podczas wytapiania zalegającej w rynnie jeziora bryły martwego lodu.

Jezioro Szurpiły – Jedno z jezior wytopiskowych, tworzących kompleks jezior szurpilskich, otaczających dawne grodzisko jaćwieskie – Górę Zamkową. Jest to drugie (po jeziorze Hańcza) co do wielkości i głębokości jezioro w Suwalskim Parku Krajobrazowym (pow.80,0 ha, głęb.46,8 m). Posiada urozmaiconą linię brzegową z licznymi zatokami, półwyspami i wyspą Pustelnią.

Wieś staroobrzędowców Wodziłki – wieś zasiedlona pod koniec XVIII w. przez Staroobrzędowców, którzy nie przyjęli zmian w rosyjskiej cerkwi prawosławnej (reformy Nikona z 1654r.) i musieli uchodzić z kraju przed prześladowaniami religijnymi. Znaleźli się m.in. na Suwalszczyźnie w granicach tolerancyjnej Rzeczypospolitej. Przetrwali do dziś, zachowując w części stare obrzędy i obyczaje, wiarę i archaiczną mowę. W Wodziłkach znajduje się świątynia staroobrzędowców, czyli molenna (z 1921r. z wieżą z 1928r.), zabytkowe drewniane zabudowania, banie (sauny) i cmentarz prawosławny. Istnieje możliwość telefonicznego zamówienia kąpieli w bani.

Unikalny szlak kajakowy przez dwa malownicze jeziora Szelment Wielki i Szelment Mały i możliwość poznania od strony wody okolic i jezior w otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

DRUKUJPOWIADOM ZNAJOMEGO

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *