Agroturystyka RAJGRÓD

1

Agroturystyka RAJGRÓD

Adres:
Kolonia Prawa 17, 19-206 Rajgród  (Zobacz na google maps)

Telefon:
665 364 126Cena:
Do uzgodnienia /su_column]

Atrakcyjnie położone siedlisko nad jeziorem Dręstwo, należącym do Obszaru Chronionego Krajobrazu Jeziora Rajgrodzkie, znajdujące się w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego, w pobliżu rezerwatów Czerwone Bagno i Grzędy. Do jeziora wpada rzeka Jegrznia, łącząca je z jez. Rajgrodzkim. Wypływając z niego kieruje swój bieg na tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego.

W niewielkiej odległości znajduje się również Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy oraz Pojezierze Augustowskie. Dobre warunki do wędkowania na jeziorach: Dręstwo (pow. około 700 ha), Rajgrodzkie (pow. około 1.600 ha) oraz rzece Jegrznia, która wypływa z Jez. Dręstwo wpadając do rzeki Biebrza. W wodach tych występuje: szczupak, okoń, leszcz, węgorz, lin oraz wiele innych gatunków ryb.

Oferta

Na terenie gospodarstwa do dyspozycji wypoczywających służy nowo wybudowany dom wolnostojący oraz pokoje gościnne w oddzielnym, nowym budynku. Budynki znajdują się 25 m od jeziora. Wszystkie pokoje z aneksami kuchennymi i łazienkami (kabiny natryskowe, umywalki, WC). Pomieszczenia ogrzewane. Łącznie w naszym obiekcie może wypoczywać do 6 osób.

Teren posiada własną linię brzegową wraz z pomostem, umożliwiającą wędkarstwo, kąpiele i uprawianie sportów wodnych.

Do dyspozycji gości łodzie wiosłowe, kajaki, kapoki. Na terenie posiadłości jest też staw. Doskonałe miejsce do pieszych i rowerowych wycieczek ( kilka szkaków turystycznych ), piękne punkty widokowe, w niedalekiej odległości las. Do dyspozycji gości grill i miejsce na ognisko.
Doskonałe miejsce do wypoczynku dla osób poszukujących ciszy i spokoju.

Możliwość skorzystania z łodzi wędkarskich, kajaków.

Cennik
Cena do uzgodnienia z klientem. 

Odległości

Od naszego gospodarstwa:

Jezioro w którym można się kąpać - bezpośredni dostęp
Zbiornik wodny gdzie można wędkować - bezpośredni dostęp
Sklep spożywczy 3 km
Punkt gastronomiczny 3 km
Ośrodek zdrowia 4 km

Atrakcje turystyczne

Miejsce do którego Państwa zapraszamy znajduje się w jednym z najpiękniejszych terenów północno- wschodniej Polski. Pobliskie tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz wiekowe lasy sosnowo- świerkowe z wytyczonymi ścieżkami i oznakowanymi szlakami turystycznymi zachęcają do aktywności :
rowerami, pieszo, w siodle /w sąsiedztwie jest stadnina koni/. Miłośników grzybów, zapraszamy na jesienne grzybobrania do okolicznych obfitujących w runo leśne lasów.

Wypoczynek u nas to również możliwość poznania ciekawych miejsc i obiektów związanych z historią oraz różnorodną kulturą ludową /po szczegóły odsyłamy na www.um.rajgrod.pl

Tym z Państwa którzy są zainteresowani przyrodą polecamy szczególnie:

- „Dolinę Rospudy” odległą od gospodarstwa o ½ godziny jazdy samochodem
- Żeglugę śródlądową oraz wyciąg nart wodnych w Augustowie
- 3 rezerwaty przyrody Nadleśnictwa Rajgród:
"Czapliniec Bełda" w obrębie Rajgród, obecnie typowo leśny, na borze sosnowym, wiek około 250 lat
"Ławski Las I"
"Ławski Las II" w obrębie Grajewo, faunistyczno-leśny, ochrona terenów lęgowych ptaków chronionych i rzadkich oraz cennych fragmentów olsu i łęgu jesionowo-olszowego
-"Narwiański Park Narodowy" chroniący dolinę Narwi. Rozgałęzienia tej pięknej rzeki tworzą miejscami prawdziwy labirynt, a bujna roślinność wodna, bagna i podmokłe łąki są ostoją licznych gatunków ptaków
-"Dolinę Biebrzy" największy kompleks torfowo-bagienny w środkowej Europie
"Twierdza Osowiec", gdzie z ruin fortu roztacza się przepiękny widok na całą dolinę

W sąsiedztwie skorzystać można z:
- jazdy konnej
- spływów kajakowych
- żeglowania
- wycieczek rowerowych
- możliwość wycieczki do: Wilna, Zamku w Trokach, Grodna i wiele innych

1 Opinia

  1. Kamilla
    09:12 - 28 kwietnia 2024 / Odpowiedź

    Byliśmy w ubiegłym roku,bardzo polecam, dla wędkarzy pomost do własnej dyspozycji. Cisza spokój,czysto i wygodnie .Blisko ciekawe miejsca do zwiedzania.Właściciel bardzo miły , cenny nie wysokie .

    0

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *