ALE CHATA

1

ALE CHATA

Adres:
16-304 Strękowizna 25A   (Zobacz na google maps)

Telefon:
603 77 74 87Cena:
35.00 – 50.00 zł

Udogodnienia:
 

Szanowny Gościu


Jeśli szukasz miejsca, w którym chciałbyś spędzić swój wolny czas, który pozostanie na długo twoim miłym wspomnieniem dobrze trafiłeś. Jeśli twoim życzeniem jest wyciszyć się – usłyszysz ciszę. Jesteś aktywny fizycznie – wykorzystasz to. Dzika przyroda jest Ci bliska?…dotkniesz jej. To wszystko w sercu Puszczy Augustowskiej, gdzie twoim towarzyszem jest las, woda i niebo.


Do twojej dyspozycji oferujemy wygodny, o nietypowej architekturze i lokalizacji dom całoroczny, oferujący miejsce dla 8-13 osób. Wyposażony jest w prawdziwy, wielki kominek z otwartym paleniskiem, olbrzymi zadaszony taras nad samą wodą, telewizję satelitarną, w pełni wyposażoną kuchnię. Jest także plac zabaw dla dzieci (piaskownica, huśtawka, zjeżdżalnia), miejsce na ognisko i grill. Cała działka (ok. 20000m2) jest ogrodzona. Istnieje możliwość wykupienia pobytu z wyżywieniem. Dla zainteresowanych także internet wifi.

Dom zlokalizowany jest w głębi Puszczy Augustowskiej, około 10 km lasem od Augustowa (woj. podlaskie) w kierunku północno-wschodnim, przy rezerwacie krajobrazowym Jezioro Długie-Kalejty w leśnej osadzie Strękowizna. Posesja otoczona jest lasami oraz puszczańską rzeczką, będącą jedną z najpiękniejszych i najdzikszych tras kajakowych w Puszczy Augustowskiej. Lokalizacja zapewnia stuprocentowy spokój, ciszę, całkowity brak ruchu samochodowego, bogactwo runa leśnego w postaci grzybów i jagód.

Dom znajduje się 6 metrów od wody (jeziorko należące do działki o wielkości około 80 m na 60m, doskonale nadające się do pływania, posiada piaszczystą, bezpieczną plażyczkę, idealną dla dzieci oraz wygodny pomost) co widać na zdjęciach zamieszczonych w galerii.

Na terenie posesji jest także dostępna sauna. Zbudowana jest ona w tradycyjny sposób z litego bala-okrąglaka jako odrębny budynek. Opalana jest drewnem, znajduje się nad samą wodą. Jednorazowo może w niej przebywać ok. 10-15 osób, w tym miejsca leżące. Podczas użytkowania można słuchać relaksującej muzyki. Jej wystrój, wykonanie i leśne położenie nad samą wodą wpływa na jej wyjątkowy klimat. Więcej informacji i zdjęć znajduje się na stronie www.domwlesie.pl

Oprócz tego w pobliżu domu znajduje się zachodnia odnoga Jeziora Długiego (z bardzo dobrym miejscem do kąpieli) oraz dwa suchary leśne (małe jeziorka). Lokalizacja ma tę dogodność, że mimo położenia w głębi puszczy, można dosyć szybko znaleźć się w Augustowie, co ma swoje liczne zalety.

Wielkość domu, sauna oraz własne jeziorko pozwala zorganizować różnego rodzaju jednodniowe, weekendowe lub dłuższe imprezy w postaci urodzin, imienin, obiadów, spotkań rodzinnych, towarzyskich, osiemnastek, wieczorów panieńskich, tematycznych związanych z lasem przyjęć dla dzieci, itp. Zapewnione będzie wyżywienie wraz z obsługą.

Co można u nas robić?

1.Dzika przyroda
– w okolicy znajdują się dwa parki narodowe (Wigierski Park Narodowy i Biebrzański Park
Narodowy , trzy parki krajobrazowe (Suwalski Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej i Mazurski Park Krajobrazowy)
oraz Dolina Rospudy
– liczne rezerwaty przyrody
– największy kompleks leśny oraz bagienny w Polsce(Puszcza Augustowska i Dolina Biebrzy)
– możliwość fotografowania przyrody (bogata fauna i flora),liczne ścieżki edukacyjne.

2. Aktywność fizyczna
– kajaki, rowery, jazda konna, narty biegowe, żeglarstwo, narty wodne (wyciąg w Augustowie)
– wędkarstwo (niezliczona ilość akwenów) – basen kryty w Augustowie, bliskość słynnego AquaParku w Druskiennikach
– szlaki piesze

3. Imprezy kulturalno-rozrywkowe
– liczne koncerty w Augustowie, praktycznie w każdy letni weekend, koncert muzyki celtyckiej
– imprezy masowe np. Radio ZET, Lato z Radiem, Weekend z Trójką, “Co ma pływać nie utonie”,itp
– zawody sportowe (wyścigi motorowodne, skoki na nartach wodnych, wyścigi psich zaprzegów),itp

4.Turystyka
– parki narodowe, parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, Klasztor Kamedulski w Wigrach, Kanał Augustowski, kolejka wąskotorowa, rejsy statkiem oraz gondolami (także Rospudą)
– bliskość Litwy, możliwość zwiedzenia Wilna, Druskiennik i innych ciekawych regionów
– trasy kajakowe (szlak Czarnej Hańczy, Rospudy, Blizny, Biebrzy, Uły i Mereczanki na Litwie
– bardzo liczne szlaki rowerowe i piesze.

Oferujemy Państwu pomoc w organizacji wyżej wymienionych propozycji.

Cennik:
Wynajęcie całego domu: od 400 zł (w zależności od długości i terminu pobytu).

Więcej szczegółów na stronie www.domwlesie.pl

Zapraszamy

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *