Dom gościnny ZACISZE nad jeziorem

fot4

Dom gościnny ZACISZE nad jeziorem

Adres:
Krzywólka 29B, 16-427 Przerośl   (Zobacz na google maps)

Telefon:
+ 48 693 140 129


Adres WWW:

Cena:
Cena od 40-60 zł od osoby za dobę

Udogodnienia:
 

Jeżeli jesteś zmęczony pracą, nauką lub własnym otoczeniem, zapraszamy Cię do napełnionego ciszą, spokojem i pięknem miejsca, znajdującego się na Suwalszczyźnie. Jest to miejsce dla tych, którzy lubią wędkować, pływać, spacerować, jeździć rowerem, galopować na grzbiecie pięknego konia, czy też odpoczywać w cieniu pięknego ogrodu.

Nasze gospodarstwo agroturystyczne położone jest w malowniczej, zacisznej okolicy 300 m. od jeziora Krzywólskiego i Kościelnego. Do dyspozycji gości przygotowaliśmy dom gościnny z 5 pokojami.

Wszystkie pokoje są dwu lub trzyosobowe, z łazienkami, telewizorem i INTERNETEM. Są to przytulne sypialnie z podwójnymi wygodnymi łóżkami. Do dyspozycji gości pokój dzienny z telewizorem, video i kominkiem. Połączona z dużą jadalnią kuchnia wyposażona jest w zmywarkę, kuchnię gazowo-elektryczną, mikrofalówkę oraz lodówkę.
Z jadalni wyjście na duży (60 m2) taras wypoczynkowy z meblami ogrodowymi. Doskonałe miejsce do spożywania posiłków na powietrzu i wieczornego odpoczynku (taras oświetlony).

Na terenie posesji bezpieczne miejsca parkingowe.

Do dyspozycji gości za dodatkową opłatą sauna.

Wyżywienie we własnym zakresie. 

Latem ogród zapewnia różnorodność warzyw, kwiatów i krzewów. Dwa stawy rybne obfite są w lina, karpia, karasia. Wędkarze mile widziani. Rekreacyjne wędkowanie wliczone w cenę pobytu, nie jest wymagane zezwolenie wędkarskie.

Na terenie posesji duży teren zielony do uprawiania sportów i gier oraz do wypoczynku.

Nocleg w cenie od 40-60/dobę w zależności od pory roku i długości pobytu.
Wynajem całego domu w cenie 400-500 zł/doba w zależności od pory roku i długości pobytu.

 

Do dyspozycji gości internet bezprzewodowy.

Wpłaty zaliczki na konto:
Bank BGŻ 69 2030 0045 1171 0000 0040 7190

ATRAKCJE

-wędkowanie we własnych zarybionych stawach
-wędkowanie w pobliskich jeziorach
-pływanie w czystych jeziorach
-przejażdżki konne (12 km)
-degustacja potraw regionalnych
-łódź wiosłowa do dyspozycji gości
-ładny, zadbany ogród
-kamienny grill
-szlaki rowerowe
-grzybobranie
-plac zabaw dla dzieci: piaskownica, huśtawka i basenik
-sauna,
-siłownia
-stół do pingponga
-kijki do nordic walking

-zimą: kuligi, wyciąg narciarski, sylwestrowe noce, wędkowanie z przerebla

OKOLICA

Stańczyki

Dwa mosty nad rzeką Błędzianka z 1910 r. (popularnie nazywane “akweduktem Puszczy Rominckiej”). Są pozostałością po dawnej linii kolejowej. Ich wysokość sięga 36.5 m – są to najwyższe mosty w Polsce; dlugość ich wynosi 180 m. Przypominają rzymskie akwedukty. Wysmukłe filary łączą klasyczne łuki przęseł. Przy budowie filarów zastosowano technikę wtapiania w cement kłód drewna. Przęsła natomiast są żelbetonowe, tak jak i ażurowe bariery. Po II wojnie światowej Rosjanie rozebrali tory i wywieźli do ZSSR. Na szczęście mosty oszczędzili. W wakacje atrakcją są skoki na linach.

Piękna Góra w Gołdapi
Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów i to nie tylko zimą. Dzieje się tak z powodu jego walorów rekreacyjnych i estetycznych. Z wierzchołka wzniesienia roztacza się przepiękny widok na Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej oraz wzgórza i jeziora Mazur Garbatych. Góra Gołdapska posiada:
– 4 wyciągi orczykowe,
– kolej krzesełkową.

Puszcza Romincka
Lasy zajmują około 31% ziemi gołdapskiej. Zwartymi kompleksami leśnymi są: Puszcza Romincka, Lasy Skaliskie i północny fragment Puszczy Boreckiej. Legendarna Puszcza Romincka przecięta jest granicą Polski i Obwodu Kaliningradzkiego. Utworzono tu pięć rezerwatów przyrody. Są to: Dziki Kąt, Czerwona Struga, Mechacz Wielki, Boczki, Żytkiejmska Struga. Można tu spotkać wiele unikalnych roślin i zwierząt, choćby jelenie, łosie, wilki, a nawet rysia, czarnego bociana, orła bielika. Niegdyś Puszcza Romincka była rewirem łowieckim cesarza Wilhelma II, który każdego ubitego przez siebie jelenia upamiętniał kamieniem opatrzonym okolicznościowym napisem. Znaczącym dla regionu wydarzeniem stało się powołanie 14 stycznia 1998 r. Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, którego zasadnicza część zajmuje powierzchnię 14.620 hektarów.

Jezioro Hańcza
leżące w zachodnim zakątku Suwalskiego Parku Krajobrazowego, jest najgłębszym jeziorem w Polsce, a także jednym z najgłębszych w Europie (108,5 m). Brzegi jeziora otacza wysoka i stroma skarpa. Dno jeziora charakteryzuje się stromymi stokami. Pełno tu rowów, dołów, górek i stromych wąwozów. Ze względu na unikalny charakter jeziora w 1963 roku utworzono tu rezerwat wodno-krajobrazowy “Jezioro Hańcza”.

Wigierski Park Narodowy,
o powierzchni 15.086 ha., utworzony w 1989r. Lasy stanowią 61% powierzchni parku, wody-19% i użytki rolne-15%. Ochroną ścisłą objęto 623,2 ha. (4% pow. parku). Na terenie parku istnieje 14 rezerwatów przyrody oraz liczne wyznaczone szlaki turystyczne. Spośród zbiorników wodnych znajdujących się na terenie WPN – szczególną rolę pełni jezioro Wigry (chronione prawem międzynarodowym pod patronatem UNESCO), które zaliczane jest do najpiękniejszych polskich jezior. Głębokość (73 m), długość linii brzegowej (72 km.), fantazyjny kręty kształy (ok. 18 km. dł. i 3.5 km. szer.) – sprawiają, iż jest to akwen wyjątkowy, podziwiany przez fotografów, malarzy, ceniony przez wędkarzy, żeglarzy i naukowców. Wokół Wigier leżą 42 jeziora, jeziorka i “sucharki”. Przez park przepływa Czarna Hańcza – jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych szlaków kajakowych w Polsce. Majestatu królewskim Wigrom dodaje XVIII-wieczny barokowy zespół pokamedulski wznoszący się na wzgórzu rozległego półwyspu. Wigierski Park Narodowy przyciąga turystów krajowych i zagranicznych swoimi urokliwymi jeziorami i rzekami oraz bogactwem świata roślin i zwierząt. Szlaki piesze i rowerowe przebiegające przez Park, stają się coraz bardziej popularne. Rozległa sieć tych szlaków udostępnia rowerzystom drogi Parku, po których mogą się bezpiecznie poruszać, rozkoszując się pięknem otaczającej przyrody.

Klasztor Kamedułów
Cennym obiektem zabytkowym jest zespół poklasztorny Kamedułów, który powstał w XVII wieku w miejscu królewskiego, myśliwskiego dworku. Wcześniej istniała tu osada Wigran. Obecnie w odbudowanych i odnowionych po zniszczeniach wojennych obiektach poklasztornych mieści się Dom Pracy Twórczej Ministerstwa Kultury i Sztuki, a także muzeum pobytu Papieża Jana Pawła II na Wigrach. Klasztor Kamedułów jest pięknie położony na półwyspie, u jego podnóża znajduje się ogród z licznymi drewnianymi figurami i krzyżami.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *