Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

DOM Z SAUNĄ

MINOLTA DIGITAL CAMERA

DOM Z SAUNĄ

Adres:
Ługiele 13, 16-407 Smolniki   (Zobacz na google maps)

Telefon:
608 88 83 47


Adres WWW:

Cena:
30.00 – 45.00 zł

Udogodnienia:
 

O nas

Zapraszamy Państwa do naszego gościnnego domku we wsi Ługiele w pobliżu Smolnik w dolinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Dom jest zbudowany z drewna w charakterystycznym wiejskim stylu. Na gości czeka w domu kominek, dzięki któremu jest w nim ciepło i przytulnie przez całay rok.

Oferta

Nasz domek jest obiektem całorocznym, dlatego jest to idealne miejsce do spędzenia wakacji, ferii oraz świąt na wsi, w otoczeniu przyrody z dala od miejskiego zgiełku. Domek wygodnie może gościć 8 osób.

Domek wynajmujemy na minimum 3 doby.

Cena za wynajem od 250 do 350 zł w zależności od pory roku i długości pobytu.

Gościom możemy zaoferować pełne wyżywienie przygotowywane z wiejskich produktów z naszego gospodarstwa.

W domu czekają na Państwa:
– aneks kuchenny ( w pełni wyposażony)
– łazienka z wanną
– trzy sypialnie
– salon z kominkiem, Tv i sprzętem audio
– taras

W domku znajduje się:
– lodówka
– pralka
– Tv
– bezprzewodowy internet

Sauna

Dodatkowo w odległości 150m od domku, na terenie naszego gospodarstwa, znajduje się sauna tradycyjna, z której nasi goście mogą korzystać bez dodatkowych opłat.
Zobacz saunę: Sauna SMOLNIKI

Paintball

Dla osób, które wolą swój czas spędzić aktywnie, mamy do dyspozycji 8 zestawów sprzętu do gry w paintballa oraz specjalnie do tego przygotowanym teren. W okresie pobytu w domku gości nie organizujemy gier paintballowych dla grup z zewnątrz.

W okolicy

Stańczyki

Dwa mosty nad rzeką Błędzianka z 1910 r. (popularnie nazywane “akweduktem Puszczy Rominckiej”). Są pozostałością po dawnej linii kolejowej. Ich wysokość sięga 36.5 m – są to najwyższe mosty w Polsce; dlugość ich wynosi 180 m. Przypominają rzymskie akwedukty. Wysmukłe filary łączą klasyczne łuki przęseł. Przy budowie filarów zastosowano technikę wtapiania w cement kłód drewna. Przęsła natomiast są żelbetonowe, tak jak i ażurowe bariery. Po II wojnie światowej Rosjanie rozebrali tory i wywieźli do ZSSR. Na szczęście mosty oszczędzili. W wakacje atrakcją są skoki na linach.

Puszcza Romincka

Lasy zajmują około 31% ziemi gołdapskiej. Zwartymi kompleksami leśnymi są: Puszcza Romincka, Lasy Skaliskie i północny fragment Puszczy Boreckiej. Legendarna Puszcza Romincka przecięta jest granicą Polski i Obwodu Kaliningradzkiego. Utworzono tu pięć rezerwatów przyrody. Są to: Dziki Kąt, Czerwona Struga, Mechacz Wielki, Boczki, Żytkiejmska Struga. Można tu spotkać wiele unikalnych roślin i zwierząt, choćby jelenie, łosie, wilki, a nawet rysia, czarnego bociana, orła bielika. Niegdyś Puszcza Romincka była rewirem łowieckim cesarza Wilhelma II, który każdego ubitego przez siebie jelenia upamiętniał kamieniem opatrzonym okolicznościowym napisem. Znaczącym dla regionu wydarzeniem stało się powołanie 14 stycznia 1998 r. Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, którego zasadnicza część zajmuje powierzchnię 14.620 hektarów.

Jezioro Hańcza

leżące w zachodnim zakątku Suwalskiego Parku Krajobrazowego, jest najgłębszym jeziorem w Polsce, a także jednym z najgłębszych w Europie (108,5 m). Brzegi jeziora otacza wysoka i stroma skarpa. Dno jeziora charakteryzuje się stromymi stokami. Pełno tu rowów, dołów, górek i stromych wąwozów. Ze względu na unikalny charakter jeziora w 1963 roku utworzono tu rezerwat wodno-krajobrazowy “Jezioro Hańcza”.

Wigierski Park Narodowy

o powierzchni 15.086 ha., utworzony w 1989r. Lasy stanowią 61% powierzchni parku, wody-19% i użytki rolne-15%. Ochroną ścisłą objęto 623,2 ha. (4% pow. parku). Na terenie parku istnieje 14 rezerwatów przyrody oraz liczne wyznaczone szlaki turystyczne. Spośród zbiorników wodnych znajdujących się na terenie WPN – szczególną rolę pełni jezioro Wigry (chronione prawem międzynarodowym pod patronatem UNESCO), które zaliczane jest do najpiękniejszych polskich jezior. Głębokość (73 m), długość linii brzegowej (72 km.), fantazyjny kręty kształy (ok. 18 km. dł. i 3.5 km. szer.) – sprawiają, iż jest to akwen wyjątkowy, podziwiany przez fotografów, malarzy, ceniony przez wędkarzy, żeglarzy i naukowców. Wokół Wigier leżą 42 jeziora, jeziorka i “sucharki”. Przez park przepływa Czarna Hańcza – jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych szlaków kajakowych w Polsce. Majestatu królewskim Wigrom dodaje XVIII-wieczny barokowy zespół pokamedulski wznoszący się na wzgórzu rozległego półwyspu. Wigierski Park Narodowy przyciąga turystów krajowych i zagranicznych swoimi urokliwymi jeziorami i rzekami oraz bogactwem świata roślin i zwierząt. Szlaki piesze i rowerowe przebiegające przez Park, stają się coraz bardziej popularne. Rozległa sieć tych szlaków udostępnia rowerzystom drogi Parku, po których mogą się bezpiecznie poruszać, rozkoszując się pięknem otaczającej przyrody.

Klasztor Kamedułów

Cennym obiektem zabytkowym jest zespół poklasztorny Kamedułów, który powstał w XVII wieku w miejscu królewskiego, myśliwskiego dworku. Wcześniej istniała tu osada Wigran. Obecnie w odbudowanych i odnowionych po zniszczeniach wojennych obiektach poklasztornych mieści się Dom Pracy Twórczej Ministerstwa Kultury i Sztuki, a także muzeum pobytu Papieża Jana Pawła II na Wigrach. Klasztor Kamedułów jest pięknie położony na półwyspie, u jego podnóża znajduje się ogród z licznymi drewnianymi figurami i krzyżami.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *