WOSiR Szelment

111

WOSiR Szelment

 


Adres:
Szelment 2; 16-404 Jeleniewo

(Zobacz na google maps)


Telefon:
+48 87 568 30 07

E-Mail:
biuro@wosir-szelment.pl

 


WOSiR Szelment wita!

Serdecznie witamy wszystkich Państwa w miejscu, gdzie historia łączy się z nowoczesnością, wysiłek fizyczny ze spokojem odpoczynku w bajkowych krajobrazach, gdzie pory roku stają się mało istotne, bo dobrą zabawę znajdziecie u nas przez cały rok.

WOSiR Szelment to nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny,

który od szeregu już lat jest całorocznym centrum wypoczynku na Suwalszczyźnie.

Nasz ośrodek leży u stóp Góry Jesionowej, która w latach międzywojennych była jedną z pierwszych w kraju baz szybowników, w latach II wojny światowej zaś miejscem niezwykle zaciekłych walk wojsk sowieckich z niemieckimi.

Bezpieczne i monitorowane parkingi, 53 miejsca noclegowe w pokojach 2 i 3osobowych, doskonała regionalna kuchnia – wystarczy, że do nas przyjedziesz – my zadbamy o to, by Twój urlop zapisał się w pamięci jako jeden z najlepszych dotychczas. Jesteśmy dumni z tego, że wielu Turystów z Polski i zagranicy wraca do nas rokrocznie. Mamy nadzieję, że dołączysz do tego grona.

Przyjedź do WOSiR Szelment ! Świetne miejsce na Lato i Zimę !

 

 

NARTY WODNE

Jazda na nartach wodnych bądź wakeboardzie to Twój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu? A może chcesz dopiero rozpocząć swoją przygodę z tym sportem?

Świetnie przygotowany elektryczny wyciąg linowy umożliwia jazdę po torze o długości 1000 metrów. Tor ma kształt prostokąta o bokach 300×200 metrów. Po jego obwodzie rozciągnięta jest stalowa lina z zaczepami dla 13 narciarzy.

Na cały kompleks narciarski składają się:

 • elektryczny wyciąg linowy /1000 m/
 • platforma startowa z ruchomym pomostem,
 • pomost widokowy z trybunami,
 • budynek socjalno-sanitarny z WC, prysznicami, wypożyczalnią, pomieszczeniem do wypoczynku,
 • kładka z wieżą schodową i windą,
 • plaża ze strzeżonym kąpieliskiem.

 

 

PARK LINOWY I ŚCIANKA WSPINACZKOWA

Rzucamy Ci wyzwanie! Chcesz się przekonać, czy masz lęk wysokości i jak na Ciebie działa? Paraliżuje, czy przyprawia o przyjemny dreszczyk emocji? A może jest Ci zupełnie obcy? Gdy znajdziesz się kilka metrów nad ziemią, prawda zostanie obnażona!

W skład parku linowego w WOSiR Szelment wchodzą trzy trasy:

 • trasa niebieska – łatwa (złożona z 17 atrakcji),
 • trasa czerwona – trudna (złożona z 20 atrakcji),
 • trasa dziecięca.

Z atrakcji parku linowego może korzystać w tym samym czasie 20 osób.

Na terenie parku znajduje się też wolnostojąca 8-metrowa ścianka wspinaczkowa o powierzchni użytkowej 80 m2. Ściankę tworzą różnorodne formacje (m.in. podwieszane, pionowe, typu rysa). Wyposażona jest w system asekuracji, na który składają się: punkty asekuracyjne, liny, specjalistyczna uprząż dla uczestników.

 

 

MINIGOLF

To kolejna z letnich atrakcji w ofercie WOSiR Szelment. Pole do minigolfa zlokalizowane jest w pięknym otoczeniu – u podnóża Góry Jesionowej, nad jeziorem Szelment Wielki. Na powierzchni 3000 m2 znajduje się 18 dołków o zróżnicowanej skali trudności.

W trakcie gry uczestnik porusza się po specjalnych torach, zwanych inaczej stanowiskami. Gra polega na umieszczeniu piłki w dołkach na końcu każdego toru, przy pomocy specjalnego kija, który jest niemal identyczny jak kij nazywany putterem, stosowany w golfie klasycznym. Sztuka polega na tym, aby piłkę umieścić w dołku jak najmniejszą liczbą uderzeń.

 

 

 

PAINTBALL

Stań do pozorowanej walki wraz ze swoją drużyną. Wykaż się sprytem, determinacją i umiejętnością podejmowania szybkich decyzji. Pokaż rywalowi, kto jest lepszy! Weź udział w emocjonującej grze w paintball!

W kompleksie sportowo-rekreacyjnym WOSiR Szelment znajduje się profesjonalnie przygotowane pole do paintballa. Dysponujemy też kompletnym sprzętem do uprawiania tego sportu (markery – “broń”, kombinezony kamuflażowe, maski). Zapraszamy osoby indywidualne i grupy zorganizowane.

Paintball to świetna zabawa. Przekonaj się, jaka rola Ci przypadnie: eliminującego, czy wyeliminowanego? Zostaw swój ślad, a raczej SPLAT, na przeciwniku!

 

 

NARTY I SNOWBOARD
ZMIERZ SIĘ ZE SWOIMI SŁABOŚCIAMI!

WOSiR Szelment posiada kompleksową ofertę dla miłośników białego szaleństwa – od noclegów po szkołę narciarską i snowboardu. Obiekty i teren przeznaczony do uprawiania sportów zimowych są położone w przepięknym zakątku północnej Suwalszczyzny u podnóża Góry Jesionowej nad jeziorem Szelment Wielki. Specyficzny klimat sprawia, że bywają zimy, kiedy sezon narciarski trwa ponad 100 dni.

WOSiR Szelment istnieje już od kilku lat. Jego oferta jest z sezonu na sezon poszerzana o nowe atrakcje i udogodnienia. Obecnie w jego ramach funkcjonuje Snowpark – dla fanów freestyle’u, 10 tras narciarskich o różnej skali trudności (trasy niebieskie, czerwone i czarne – wszystkie są oświetlone, ratrakowane oraz naśnieżane), wypożyczalnie sprzętu, knajpa ze smakowitą kuchnią, jak i eleganckie noclegi w hotelowym standardzie. Zapaleni narciarze i fani deski na pewno będą bawić się doskonale, a na początkujących … Co roku na wydzielonej części stoku działa certyfikowana szkoła narciarstwa i snowboardu, profesjonalni instruktorzy nauczą szusować każdego, bez względu na wiek!

 

KONTAKT:

 • WOSiR Szelment Sp. z o.o.Szelment 2; 16-404 Jeleniewo
 • INFORMACJE O OFERCIE
  (noclegi, narty wodne, park linowy itd.)
  tel./fax: +48 87 568 30 07e-mail: biuro@wosir-szelment.pl
 • PAINTBALL
 • NOCLEGI – REZERWACJA
  (wyłącznie pisemna)
  e-mail: noclegi@wosir-szelment.pltel./fax: +48 87 568 30 07,  783 800 703lub listownie
 • SEKRETARIAT WOSIR SZELMENT
  tel.: +48 87 567 07 08email: biuro@wosir-szelment.pl

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *