Suwalszczyzna.net

Suwalszczyzna.net » Pensjonaty » SIEDLISKO ŁUGIELE

SIEDLISKO ŁUGIELE  

Adres: Ługiele 7, 16 - 407 Wiżajny
Zobacz na mapie
Cena: 67.00 zł
FORMULARZ KONTAKTOWY   
Data od:
Data do:
Liczba osób:
Uwagi:
E-mail:
Telefon:
Osoba kontaktowa:
Przepisz z obrazka:
O NAS

Zagubione wśród jezior i wzgórz Suwalszczyzny – Siedlisko Ługiele

Siedlisko Ługiele leży na północno- wschodnim krańcu Polski, w odległości około 9 km od granicy z Litwą i Rosją, w północnej otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego.
Siedlisko to 11 ha pagórkowatego obszaru, kryjącego w sobie dwa urocze wiejskie domy, położonego na skraju Suwalskiego Parku Krajobrazowego, w najbliższej okolicy wsi Smolniki, stanowiącej główne tło plenerowe w filmie zdobywcy Oscara Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz’.
Niezwykła atmosfera – cisza, spokój, poczucie intymności i odizolowania, w połączeniu z pięknem krajobrazu otaczającego Siedlisko powoduje, iż nasi Goście wyjeżdżają stąd w poczuciu pełni relaksu i wracają tu, by ponownie odzyskać siły, energię i zapał do codziennej pracy.
Siedlisko Ługiele w szczególny sposób upodobały sobie osoby, które oprócz potrzeby wypoczynku w pięknym i egzotycznym miejscu, przesiąkniętym klimatem wschodniego pogranicza, pragną odzyskać twórczą inwencję w pracy zawodowej.
Legenda tych ziem bierze swoje źródło w wielowiekowym ścieraniu się w tym miejscu różnych kultur, narodowości czy zwyczajów, oddziałujących na siebie wzajemnie. Wrażenie egzotyki regionu potęguje świadomość istnienia oraz możliwość odkrywania śladów średniowiecznych mieszkańców okolic Ługiel- Jaćwingów.
Współcześnie to jednak magia i piękno tutejszego krajobrazu i przyrody przesądzają w zasadniczej mierze o wyjątkowości tego miejsca.


Na terenie siedliska znajdują się dwa domy: dom gospodarzy oraz dom dla gości.


DOM DLA GOŚCI

W domu może w komfortowych warunkach mieszkać 9 osób. Na parterze znajdują się: salon, kuchnia, sypialnia oraz dwie łazienki. Na piętrze znajdują się dwie sypialnie. Dom wyposażony jest w pralkę, zmywarkę oraz lodówkę. Istnieje możliwość korzystania z szybkiego bezprzewodowego Internetu.

Koszt wynajmu domu: 600 zł/doba


MAGICZNE OKOLICE

Najbliższe sąsiedztwo

Najbliższa okolica Siedliska, Suwalski Park Krajobrazowy, jest jednym z najpiękniejszych rejonów w Polsce. Niewiele jest miejsc w naszym kraju, gdzie można podziwiać tak spektakularne kontrasty krajobrazowe – turkusowe jeziora w sąsiedztwie rozległych i wysokich wzgórz. Te mało spenetrowane przez turystów tereny pogranicza sprawiają, że nawet w szczycie sezonu wakacyjnego znajduje się tu niczym niezakłóconą oazę spokoju.
Wyprawa na Jaćwieską Górę Zamkową, polany w Smolnikach, wędrówka wokół jeziora Jaczno, licznych głazowisk, ozu w Turtulu, przełomu meandrującej Czarnej Hańczy czy doliny Szeszupy, na długo pozostawiają niezapomniane wrażenia. Siedlisko Ługiele dzieli tylko 3 km od fascynującego, najgłębszego w Polsce jeziora Hańcza, będącego wyzwaniem dla płetwonurków.
Do wszystkich tych miejsc dotrzeć można z Siedliska przez opuszczone lecz oznakowane polne drogi SPK.

Dalsze okolice

Niewiele dalej od jeziora Hańcza rozciąga się Puszcza Romincka, jeden z najmniej odkrytych w Polsce, zwartych i dzikich kompleksów leśnych. Puszcza ta, pełna wzgórz, jezior, moczarów i dzikiej zwierzyny, stanowi jednocześnie granicę z Rosją. Ciekawą atrakcją turystyczną w miejscowości Stańczyki są ogromne betonowe wiadukty łączące brzegi doliny , której korytem płynie rzeka Błędzianka.
Niewiele osób zapuszcza się na polski biegun zimna, oddalone o kilka km od Siedliska Wiżajny i sąsiadujące z nimi od wschodu Góry Sudawskie, pełne jezior, samotnych i nie uczęszczanych polnych dróg, wzgórz i oczek wodnych.
Około 20 km od Siedliska znajduje się Wigierski Park Narodowy, którego znaczącą atrakcją jest jedno z większych i najczystszych w Polsce jezior- Wigry, a zwierzęcą ostoją – bobry.
Bezpośrednio od WPN na południe rozciąga się Puszcza Augustowska, jedna z najbardziej cennych przyrodniczo, największych i najpiękniejszych puszcz Polski. Przecięta XIX wiecznym, zabytkowym Kanałem Augustowskim, który często uzyskuje dzisiaj przydomek „polskiej Amazonki”, dziką i urzekającą Czarną Hańczą oraz graniczącą z Litwą i Białorusią Marychą - rezerwatem bobrów, oraz licznymi jeziorami, tworzy obszar o walorach niepowtarzalnych i niespotykanych w dzisiejszej Europie.
Siedlisko Ługiele to również znakomita baza wypadowa do poznania Litwy i jej dzisiejszej stolicy - Wilna, które ze względu na długoletnią przynależność do państwa polskiego, obfituje w zabytki i miejsca związane z niezwykle ważnymi postaciami, wydarzeniami i miejscami dla historii Polski.


JAK SPĘDZAĆ CZAS

Pobyt w Siedlisku Ługiele to niezapomniane noce przy rozgwieżdżonym niebie przy akompaniamencie cykających świerszczy, palenie ogniska czy przyrządzanie grilla. Nad ranem, tuż za progiem domu, podgląda się zające i sarny. W sezonie, w brzozowych i świerkowych zagajnikach Siedliska, zbiera się całe mnóstwo grzybów.
Okolice Siedliska to jednak przede wszystkim wymarzone miejsce na aktywną turystykę i wypoczynek. Sąsiadujący z Siedliskiem Suwalski Park Krajobrazowy oferuje niezapomniane, zapierające dech w piersiach widoki, które podziwiać można w całej okazałości dzięki licznym i dobrze przygotowanym szlakom. To idealne miejsce zarówno dla piechurów, rowerzystów, jak i konnych trackerów. Wędkarze korzystać mogą z obfitości tutejszych jezior.
Zimą obowiązkowo biegówki, na wielu specjalnie do tego celu przygotowanych trasach, w otoczeniu zamarzniętych jezior i przykrytych grubą warstwą śniegu białych wzgórz.Zniżki dla stałych klientów

ZapraszamyOdsłony: 66612
NIERUCHOMOŚCI NA SUWALSZCZYŹNIE

Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /home/its/www/suwalszczyzna.net/engine/engine.php on line 416

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/its/www/suwalszczyzna.net/engine/engine.php on line 416

Warning: file_get_contents(http://nieruchomosci.suwalki.info/suwalszczyzna_mk.php): failed to open stream: operation failed in /home/its/www/suwalszczyzna.net/engine/engine.php on line 416


Copyright © 2002, www.suwalszczyzna.net Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach suwalszczyzna.net jest zabronione.
Kontakt: biuro@suwalszczyzna.net ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki;


Ogłoszenia - Suwałki | Olimpijskie Ogrody | Agroturystyka Suwalszczyzna | Mieszkania w Suwałkach | Praca Suwałki